Knorr-Bremse inwestuje w Rzeszowie

opublikowano: 13-11-2022, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Producent systemów do pojazdów szynowych rekrutuje do zakładu, w którym zatrudni co najmniej 350 osób.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Gdzie dokładnie znajduje się fabryka KnorrBremse
  • Jakich pracowników firma poszukuje
  • Kiedy zacznie produkcję
  • Kiedy ją poszerzy

Ruszyła rekrutacja do fabryki Knorr-Bremse, producenta systemów hamulcowych i innych systemów dla pojazdów szynowych i użytkowych, która została wybudowana w Parku Naukowo-Technologicznym w Strefie Aktywności Gospodarczej Rzeszów-Dworzysko, która ma 84 ha. Obiekt ma 23 tys. m kw. powierzchni: 19 tys. m kw. to hala produkcyjna, a reszta – biura. Fabryka ruszy w styczniu 2023 r., a do 2025 r. Knorr-Bremse poszerzy zakres działania: rozbuduje centrum serwisowe systemów hamulcowych dla pojazdów szynowych. Fabryka może się powiększyć do 35 tys. m kw.

Są widoki
Są widoki
Fabryka Knorr-Bremse w strefie Rzeszów-Dworzysko obiekt ma certyfikat BREEAM. Za dwa lata może być o połowę większa.

- Poszukujemy pracowników na stanowiska produkcyjne i okołoprodukcyjne, które będą stanowiły blisko 80 proc. planowanego personelu. Poszukujemy również kandydatów na stanowiska menedżerskie i specjalistyczne, zarówno z szerokim doświadczeniem zawodowym jak i tych, którzy dopiero wkraczają na ścieżkę kariery zawodowej. W przypadku stanowisk produkcyjnych mówimy o pracy od poniedziałku do piątku w systemie maksymalnie dwuzmianowym – mówi Łukasz Zalibowski, dyrektor ds. personalnych w Knorr-Bremse Systemy Kolejowe Polska.

Knorr-Bremse Systemy Kolejowe Polska ma siedzibę w Krakowie i jest częścią niemieckiej grupy. W ubiegłym roku dostarczyła w Polsce produkty i usługi wartości ok. 270 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane