Kobieta po raz pierwszy główną ekonomistką MFW

opublikowano: 02-10-2018, 14:02

Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Bank Światowy i Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). W tych trzech instytucjach kobiety będą głównymi ekonomistkami.

Następną główną ekonomistką MFW będzie prof. Gita Gopinath z Harvardu. Zastąpi Maurice’a Obstfelda, który w lipcu ogłosił, że na koniec roku idzie na emeryturę.

Gita Gopinath
Zobacz więcej

Gita Gopinath fot. Bloomberg

- Gita to jedna z najlepszych ekonomistek na świecie, z niekwestionowaną renomą akademicką, udokumentowanymi osiągnięciami intelektualnymi i rozległym doświadczeniem międzynarodowym -  podkreśliła Christine Lagarde, szefowa MFW.

Gopinath urodziła się w Indiach, ale jest obecnie obywatelką USA. Doktorat zrobiła w 2001 roku na Uniwersytecie Princeton. Zostaje główną ekonomistką MFW w momencie, kiedy Fundusz musi radzić sobie z problemem rosnącego protekcjonizmu i coraz większego wpływu technologii na zatrudnienie.

Wcześniej w tym roku ogłoszono, że główną ekonomistką Banku Światowego będzie  Pinelopi Koujianou Goldberg, a w OECD to stanowisko zajmuje Laurence Boone.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu