Kobiety tworzą nowe technologie

opublikowano: 22-07-2014, 00:00

Projekty technologiczne, które zwyciężą w konkursie „Innowacja jest kobietą”, będą promowane za granicą.

Krakowska Fundacja Kobiety Nauki — Polska Sieć Kobiet Nauki do końca lipca czeka na zgłoszenia konkursowe — w ramach inicjatywy „Innowacja jest kobietą” wyłoni najciekawsze, innowacyjne rozwiązania technologiczne (także koncepcje wdrożenia już stworzonego rozwiązania), opracowane przez młode wynalazczynie. Do konkursu mogą przystąpić osoby w wieku do 35 lat. Uczestniczki powalczą o szansę prezentacji wynalazku poza granicami kraju.

Nagrodą jest promocja dwóch rozwiązań na międzynarodowej imprezie wystawienniczej (nagrodę ufundowała Agencja Promocyjna Inventor). A kto otrzyma tę możliwość, dowiemy się najpóźniej w połowie sierpnia 2014 r. Konkurs „Innowacja jest kobietą” organizowany jest już po raz czwarty. W poprzedniej edycji nagrodzono dr Kamilę Stokową-Sołtys z Uniwersytetu Wrocławskiego za koncepcję „zastosowania antybiotyku bacytracyny do wytwarzania preparatów do degradacji RNA”.

Jej rozwiązanie zostało później zauważone i docenione również przez Międzynarodową Akademię Odkryć Naukowych i Wynalazków. Szczegóły oraz regulamin tegorocznej edycji konkursu są dostępne na stronie internetowej Fundacji: www. kobietynauki.org. Natomiast zgłoszenia należy przesyłać na adres: kontakt@ kobietynauki. org.

WAŻNE DATY

31.07

Tego dnia mija data nadsyłania zgłoszeń do konkursu „Innowacja jest kobietą”. W tym roku nagrodzone zostaną dwa wynalazki.

14.08

Najpóźniej tego dnia konkurs zostanie rozstrzygnięty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu