Czytasz dzięki

Kolejne 180 mln zł na sprzęt do nauki

opublikowano: 14-05-2020, 22:00

Ruszył kolejny konkurs na zakup sprzętu do zdalnej nauki. Każda gmina może otrzymać od 36 do 165 tys. zł.

Po szybkim ogłoszeniu i rozdysponowaniu do samorządów 180 mln zł na zakup laptopów i tabletów do zdalnej nauki Centrum Projektów Polska Cyfrowa ma kolejne pieniądze na zakup sprzętu komputerowego, dzięki któremu uczniowie wykluczeni cyfrowo będą mogli wziąć udział w zdalnych lekcjach. Od dziś gminy mogą składać wnioski o dofinansowanie. Tym razem Centrum Projektów Polska Cyfrowa wygospodarowało 181,6 mln zł z oszczędności, głównie w tzw. trzeciej osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, przeznaczonego na rozwijanie kompetencji cyfrowych. Ponieważ w czasie pandemii cześć kursów podnoszących kompetencje nie może się odbyć, pieniądze trafią na sprzęt dla najbardziej potrzebujących uczniów i wzmacnianie ich kompetencji.

Centrum Projektów Polska Cyfrowa, którym kieruje Wojciech Szajnar, niedługo po zamknięciu szkół uruchomiło konkurs i rozdysponowało 180 mln zł dla samorządów na sprzęt do zdalnej nauki. Właśnie rusza kolejna jego odsłona: - Zdajemy sobie jednak sprawę, że jeden komputer w kilkuosobowej rodzinie to często za mało, by każde z rodzeństwa mogło w pełni realizować zajęcia. Dlatego ten program kierujemy głównie do rodzin ubogich z minimum trojgiem dzieci – mówi dyrektor CPPC.
Zobacz więcej

Sprawny i szybki

Centrum Projektów Polska Cyfrowa, którym kieruje Wojciech Szajnar, niedługo po zamknięciu szkół uruchomiło konkurs i rozdysponowało 180 mln zł dla samorządów na sprzęt do zdalnej nauki. Właśnie rusza kolejna jego odsłona: - Zdajemy sobie jednak sprawę, że jeden komputer w kilkuosobowej rodzinie to często za mało, by każde z rodzeństwa mogło w pełni realizować zajęcia. Dlatego ten program kierujemy głównie do rodzin ubogich z minimum trojgiem dzieci – mówi dyrektor CPPC. CPPC

Tym razem o dofinansowanie mogą ubiegać się tylko gminy (wcześniej wnioski mogły składać także powiaty). Kwota dofinansowania, które mogą otrzymać, mieści się w przedziale 36—165 tys. zł. Głównym kryterium wysokościdofinansowania jest liczba rodzin wielodzietnych na terenie gminy. Wnioski można składać do 14 sierpnia. Konkurs jest szybki i elastyczny.

Wniosek będzie można złożyć przez stronę internetową, a Centrum Projektów Polska Cyfrowa nie narzuca parametrów sprzętu. Gminy decydują także o wyborze konkretnych rodzin. Pierwszy konkurs na wsparcie samorządów z zakupie sprzętów do zdalnej nauki Centrum Projektów Polska Cyfrowa uruchomiło z początkiem kwietnia. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem — wzięło w nim udział 2741 jednostek samorządu terytorialnego, czyli 95 proc. wszystkich.Kupiono 74 328 laptopów, 10 012 tabletów, oprogramowanie i dostęp do internetu. Większość sprzętu już trafiła do uczniów. Samorządowcy chwalą szybko uruchomiony i przeprowadzony konkurs.

— Szybko otrzymaliśmy pieniądze, dzięki czemu nasze dzieci mogły zacząć się uczyć w domach bez żadnych przeszkód — mówi Arkadiusz Nowalski, burmistrz Sejn. Nieliczne samorządy, które nie zgłosiły się do pierwszego konkursu, nadal mogą to zrobić — termin składania wniosków mija z końcem czerwca.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane