Kolejne rozmowy PiS z grupą posłów LPR

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-04-2006, 11:19

We wtorek o godz. 13.15 rozpocznie się kolejna runda rozmów między politykami PiS i LPR o ewentualnej koalicji rządowej - poinformował PAP wiceprezes Ligi Bogusław Kowalski.

We wtorek o godz. 13.15 rozpocznie się kolejna runda rozmów między politykami PiS i LPR o ewentualnej koalicji rządowej - poinformował PAP wiceprezes Ligi Bogusław Kowalski.

Kowalski, jeden z pięciorga posłów LPR, którzy odpowiedzieli na ofertę wejścia do koalicji, wystosowaną przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do posłanki Anny Sobeckiej, powiedział dziennikarzom w Sejmie, że podczas wtorkowego spotkania z PiS prawdopodobnie "dopięte zostaną" kwestie programowe i sprawa porozumienia w wyborach samorządowych. "Pewno porozmawiamy też o rządzie" - zaznaczył Kowalski.

W zeszłym tygodniu Kaczyński wystosował zaproszenie do Sobeckiej, pomijając szefa Ligi Romana Giertycha. Piątka posłów LPR odpowiedziała na zaproszenie pozytywnie i podjęła rozmowy z PiS. Szefem zespołu negocjacyjnego z ramienia LPR został Kowalski. W rozmowach z PiS uczestniczą również posłowie Robert Strąk i Andrzej Mańka.

Politycy Ligi prowadzący rozmowy z PiS zapowiadają, że nie chcą doprowadzić do rozłamu w LPR, a jedynie przekonywać swoich partyjnych kolegów, że wejście do koalicji będzie dla LPR korzystne.   

Liderzy Ligi twierdzą z kolei, że żadna oferta rozmów w sprawie tworzenia koalicji z PiS nie została do nich skierowana, a zaproszenia przesłanego na ręce Sobeckiej nie traktują jako oficjalnej propozycji rozpoczęcia rozmów. Negatywnie o wejściu do koalicji niejednokrotnie wypowiadał się lider Ligi Roman Giertych.

W środę zbiera się Rada Polityczna LPR, która ma zdecydować, czy Liga wejdzie do koalicji z PiS i Samoobroną. Roman Giertych chce, aby na posiedzeniu Rady Kowalski przedstawił wyniki rozmów z PiS.

Kowalski powiedział we wtorek, że "jest dobrej myśli" przed środową Radą i ma podstawy, aby być w tym względzie optymistą.

Również we wtorek o godz. 15 ma dojść do kolejnego spotkania PiS z Samoobroną.

Nie wiadomo natomiast, czy we wtorek dojdzie do spotkania prezesa PSL Waldemara Pawlaka z politykami PiS. W zeszły poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z Pawlakiem, jednak do kolejnego spotkania szefów partii nie doszło ponieważ Pawlak zachorował na grypę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kolejne rozmowy PiS z grupą posłów LPR