Kolejne umocnienie jena

Piątek przyniósł kolejne umocnienie jena względem amerykańskiego dolara, informuje Reuters.

Aprecjacja japońskiej waluty to rezultat niepewności jaka jest udziałem rynku po zeszłotygodniowym referendum ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oraz zapowiedzi, że Fed powstrzyma się od podwyżek stóp procentowych. 

Kurs USDJPY
Zobacz więcej

Kurs USDJPY

Bloomberg

W ubiegły piątek, po ogłoszeniu wyniku głosowania na Wsypach jen zyskał 4 proc., ale w kolejnych dniach zaczął oddawać część zysków, wracając o ponad 1 proc. 

Dzisiaj znów doszło do powrotu inwestorów na rynek jena, postrzeganego jako relatywnie bezpieczna przystań. To. M.in. efekt niewielkich oczekiwań rynków odnośnie podwyżki stóp w USA. Według najnowszych sondaży prawdopodobieństwo zaostrzenia polityki monetarnej do września oceniane jest na zaledwie 7 proc. 

W godzinach popołudniowych polskiego czasu dolar tracił w stosunku do jena około 0,6 proc. schodząc do poziomu 102,62 jenów (o ponad 3 jeny poniżej 2,5 rocznego minimum. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Kolejne umocnienie jena