Kolejne zmiany w dyrekcji NASK

opublikowano: 03-03-2020, 11:07

W ubiegłym tygodniu minister cyfryzacji wymienił szefa NASK PIB. Teraz z instytutem żegna się inny dyrektor odpowiedzialny za ważny obszar.

Z informacji „PB” wynika z NASK PIB postanowił rozstać się zastępca dyrektora, dyrektor ds. projektów administracyjno-edukacyjnych Bartłomiej Klinger.

Bartłomiej Klinger funkcję dyrektora NASK PIB pełnił od ponad roku. Odpowiadał m.in. za projekt Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). To nazywany strategicznym, ważny dla rządu projekt publicznej sieci telekomunikacyjnej, która ma dać szkołom dostęp do szybkiego internetu (co najmniej 100 Mb/s). NASK, jest operatorem sieci i odpowiada m.in. za jej przygotowanie utrzymanie, usuwanie awarii, modernizację oraz nadzór nad jej funkcjonowaniem. Zgodnie z ustawą o OSE maksymalnylimit wydatków budżetowych na budowę i finansowanie sieci w perspektywie 10 lat to ponad 1,3 mld zł. Na trzy projekty związane z OSE NASK pozyskał ponad 500 mln zl dofinansowania z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Według pierwotnych założeń w wyniku realizacji projektu do końca 2020 r. do internetu o przepustowości co najmniej 100 Mb/s miało być podłączonych 30 tys. szkół w 19,5 tys. miejsc, czyli wszystkie.

Wcześniej pracował m.in. w PWPW, czy Ministerstwie Cyfryzacji.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane