Kolejny dzień bez rozstrzygnięć

Xelion. Doradcy Finansowi
opublikowano: 09-12-2010, 17:00

Dzisiejszy dzień zapowiadał się bardzo dobrze za sprawą pomyślnych informacji z Azji, ale pomimo sprzyjających warunków byki nie znalazły na tyle silnych argumentów by poważnie zaatakować. Notowania po raz kolejny charakteryzowała więc stabilizacja.

Wcześnie rano spływające informacje wskazywały na szybszy od oczekiwań rozwój gospodarczy Japonii, która zanotowała w ostatnim kwartale większą dynamikę od Europy czy USA. Jak widać kraj kwitnącej wiśni nie należy z góry spisywać na straty, jak czyni wielu. Zresztą rynek akcyjny tej potężnej gospodarki zachowuje się w ostatnim czasie znakomicie. Podobnie bardzo dobrze ma się sytuacja w Australii, gdzie z kolei pozytywne zaskoczył rynek pracy.

Dobre nastroje zapewniły nam dodatnie otwarcie, ale potem zaczęły się problemy. Kalendarium po raz kolejny było puste, a napływające wiadomości nie zaskakiwały niczym nowym. Bank Centralny Anglii stóp nie zmienił, liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych spadła minimalnie bardziej niż to prognozowano. Czarnym koniem dania teoretycznie mogła się okazać informacja o obcięciu ratingu Irlandii aż o trzy stopnie przez Fitcha, ale wcale tak się nie stało. Po prostu wszyscy już znają problemy tego kraju, a agencje ratingowe tylko z opóźnieniem na nie reagują.

Rynek po niezłym otwarciu nie miał siły na kontynuację i osunął się pod własnym ciężarem. Niedźwiedzie jednak po raz kolejny nie zdobyły się na nic więcej niż kosmetyczny spadek, który popołudniu był konsekwentnie niwelowany. Ponownie zbliżaliśmy się do oporu na poziomie 2780 pkt. który przyciąga jak magnes, ale przebić się dać nie chce. Sama końcówka znowu była słabsza i dzień zakończył się kosmetycznym spadkiem.

Na rynku walutowym początkowo dobre nastoje wspierały euro, ale z kolejnymi godzinami było coraz gorzej. Być może plotki o możliwym obniżeniu ratingu Włoch tutaj ciążyły, gdyż byłaby to z pewnością nieoczekiwana wiadomość. Złoty za sprawą słów Bratkowskiego z RPP o konieczności podwyżki stóp w przeciągu 2-3 miesięcy powinien zachowywać się nieźle, ale po raz kolejny udało mu się to jedynie połowicznie. Co prawda mimo spadku eurodolara nasza waluta nie osłabiała się względem waluty wspólnotowej, ale pod koniec roku oczekiwać się powinno znacznie lepszego zachowania.              

Łukasz Bugaj
Analityk
Xelion. Doradcy Finansowi

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Xelion. Doradcy Finansowi

Polecane