Komentarz: To dobry sposób na poszerzenie wiedzy

Dariusz Sobczak
opublikowano: 09-09-2011, 00:00

Dariusz Sobczak

członek zarządu Galposter (spółka należąca do Grupy Outsourcing Experts), absolwent studiów podyplomowych Projektowanie wzornicze w zarządzaniu rozwojem nowego produktu prowadzonych przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego

Nie można stwierdzić jednoznacznie, czy studia podyplomowe mają wpływ na przebieg naszej kariery zawodowej. Awanse z reguły są wynikiem pracy, doświadczenia i pozycji, jaką przez lata zdobywa się w firmie. Studia podyplomowe same w sobie nie są ani warunkiem koniecznym, ani nieodzownym elementem naszego rozwoju zawodowego — często uzupełniają jedynie i systematyzują już posiadaną wiedzę praktyczną.

Ukończenie studiów podyplomowych w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego pomogło mi przede wszystkim spojrzeć na nowo na oferowane przez spółkę Galposter usługi. Realizując kolejne projekty, starałem się w miarę możliwości wykorzystywać teoretyczną wiedzę. Uzyskane na studiach informacje podświadomie wracają do mnie podczas codziennych działań. Umiejętności, które zdobywamy podczas zajęć, samoistnie wpisują się w "DNA" naszych aktywności.

Dla mnie studia podyplomowe były właśnie sposobem na uzupełnienie mojej wiedzy. Zdecydowałem się na kierunek Projektowanie wzornicze w zarządzaniu rozwojem nowego produktu w IWP, ponieważ zarządzanie marką jest jednym z ważniejszych elementów w realizacji procesów rebrandingowych. Do tych studiów zachęciło mnie także to, że były prowadzone we współpracy ze Szkołą Główną Handlową i miały w programie zajęcia z marketingu i planowania strategii produktu.

Nie wykluczam, że podejmę jeszcze kolejne studia podyplomowe, jeśli znajdę kierunek, który dodatkowo mnie zainspiruje. Dopóki są chęci i energia, aby się dokształcić, to trzeba to robić. Rozpoczynając studia podyplomowe, należy jednak pamiętać, że aby wykorzystać ten czas w 100 proc., zawsze trzeba być gotowym na więcej pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Sobczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu