Komisy lubią Frankfurt

opublikowano: 27-09-2017, 22:00

W najbliższych tygodniach rozpocznie się sprzedaż wielu modeli aut zaprezentowanych podczas targów motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie,

Specjaliści AAA AUTO oceniają, że w ciągu najbliższych miesięcy zwiększy się także sprzedaż aut używanych, których następcy mieli swoje premiery we Frankfurcie. Zmiany dotyczą głównie modeli chętnie kupowanych przez Polaków, na przykład Opla Insignia, Volkswagena Polo, Forda Fiesta czy Hyundaia i30. Wszystkie te modele mają swoich następców, którymi zainteresuje się część właścicieli poprzedników, chcąc wymienić je na nowe. Tym samym wpłynie to na wzrost sprzedaży tych modeli na rynku wtórnym. Z obserwacji specjalistów AAA AUTO wynika, że po rozpoczęciu sprzedaży nowych modeli aut jednocześnie wzrasta sprzedaż poprzedników od 10 do nawet 40 proc. Już teraz właściciele aut używanych zwiększyli sprzedaż swoich pojazdów — Hyundaia i30 o 20 proc., Opla Insignia o 30 proc., a Volkswagena Polo o 40 proc. — Targi motoryzacyjne we Frankfurcie są wydarzeniem istotnym nie tylko dla rynku pierwotnego, ale mają także duży wpływ na rynek aut używanych. Co roku obserwujemy wzmożony napływ chętnych, którzy zamierzają sprzedać model auta, który wychodzi z produkcji i zostaje zastąpiony nowym — mówi Paul Sperring, dyrektor generalny AAA AUTO w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu