Komorowski: GPW jest atrakcyjna dla ukraińskich spółek

PAP
opublikowano: 04-02-2011, 10:53

Warszawska Giełda Papierów Wartościowych jest atrakcyjna i daje wymierne korzyści nie tylko polskim spółkom, ale przedsiębiorstwom z regionu, w tym także z Ukrainy - powiedział w piątek prezydent Bronisław Komorowski.

Komorowski, który wraz z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem uczestniczy na GPW w sesji zamykającej Polsko-Ukraiński Szczyt Gospodarzy, podkreślił, że na warszawskim parkiecie jest notowanych pięć ukraińskich firm. "Szykują się następne. Tu już nie ma żadnych wątpliwości, że to się opłaca wszystkim" - powiedział.

"Nieprzypadkowo jesteśmy w budynku warszawskiej giełdy. Bo tutaj można pokazać dobre, budujące przykłady, dające na przyszłość nadzieję współpracy polsko-ukraińskiej. Warszawska giełda, która zdystansowała giełdę wiedeńską, jest atrakcyjna nie tylko dla polskich spółek i przedsiębiorców. Jest też atrakcyjna i daje wymierne korzyści dla biznesu z całego regionu, w tym także dla Ukrainy" - podkreślił Komorowski.

Ocenił, że "jeżeli istnieje biznes, który zarabia i na Ukrainie i w Polsce, to jest to gwarancja rzeczywistego, długotrwałego zbliżenia pomiędzy narodami".

Prezydent zachęcał Ukrainę do skorzystania z polskich doświadczeń w zakresie samorządności. "Droga przez nas wybrana daje dodatkowe szanse" - podkreślił Komorowski. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane