Kompania Piwowarska: Rusza proces integracji Browaru Belgia

PAP
opublikowano: 21-01-2008, 20:20

Rozpoczął się proces integracji Browaru Belgia ze strukturami Kompanii Piwowarskiej; integracja będzie trwała trzy miesiące - poinformowali przedstawiciele Kompanii na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Kompania Piwowarska (należąca do grupy SABMiller plc) odkupiła 8 stycznia br. od Palm Breweries NV 99,96 proc. udziałów w spółce Browar Belgia. Wartość umowy to ok. 65 mln euro.

"Kompania Piwowarska rozwija się nieprzerwanie od 10 lat. Dzięki ostatniej inwestycji w Browar Belgia będziemy w stanie zaspokoić rosnące zapotrzebowanie konsumentów na nasze produkty" - powiedział na konferencji dyrektor generalny Kompanii Piwowarskiej, Dieter Schulze.

Od 1 marca br. 90 proc. z 300 osób, które obecnie pracują w Browarze Belgia, zostanie włączonych do zespołu Kompanii Piwowarskiej. Równocześnie w trakcie procesu integracji obu spółek, zarząd Kompanii Piwowarskiej dokona przeglądu istniejących struktur, majątku firmy oraz portfela marek Browaru Belgia.

Wiadomo już, że w pierwszej połowie 2008 r. z produkcji zostaną wycofane marki takie, jak: Lemon i Green & Gold. Zdaniem Schulze'a, "produkty te nie są w stanie zaspokoić potrzeb konsumentów". W kieleckim na razie będą produkowane piwa Wojak oraz Gingers, które uzupełnią ofertę Kompanii Piwowarskiej.

Kielecki Browar Belgia powstał w 1999 r. Obecnie jego moce produkcyjne przekraczają 1 mln hektolitrów piwa, ale - jak zapewnił Schulze - moce produkcyjne moga zostać zwiększone do minimum 4 mln hl piwa.

(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane