Kompetencje budują przewagę

Maciej Trybuchowski, prezes KDPW i KDPW_CCP
opublikowano: 12-03-2020, 22:00

Laureaci rankingu Giełdowa Spółka Roku to z pewnością elita kompetentnych menedżerów, sprawnych zarządzających i ludzi z sukcesami w dowodzeniu spółką.

Udowadniają, że w każdych warunkach rynkowych spółki oferujące innowacyjne produkty i rozwiązania, a przy tym prowadzące otwartą politykę komunikacji z inwestorami są w stanie odnieść sukces i mają przed sobą stabilne perspektywy rozwoju.

Maciej Trybuchowski, prezes KDPW i KDPW_CCP

Miałem przyjemność wręczenia wyróżnień spółkom ocenionym najwyżej przez profesjonalnych uczestników rynku finansowego za kompetencjeich zarządów — w tym gronie znalazły się wybitne osoby, które dzięki odpowiedniemu połączeniu swoich umiejętności, wiedzy oraz postaw prowadzą spółki odnoszące sukcesy nie tylko w rankingach, ale przede wszystkim w realnej gospodarce. Wysokie kompetencje są we współczesnym świecie ważnym elementem budowania przewagi konkurencyjnej. Odnosi się to nie tylko do samych spółek, ale także rynków. Dlatego tak ważne, z punktu widzenia przyszłości i dalszego rozwoju polskiego rynku kapitałowego, jest utrzymanie tych kompetencji w kraju. Grupa KDPW dostarcza uczestnikom rynku nowe rozwiązania, będące odpowiedzią na międzynarodowe standardy oraz regulacje oraz wyzwania związane z digitalizacją gospodarki.

Wszystkie realizowane przez Grupę Kapitałową KDPW projekty rozwojowe zawsze miały i mają na celu wzmocnienie pozycji polskiego rynku finansowego w Europie oraz wspieranie potencjału lokalnych firm inwestycyjnych, banków, emitentów i innych podmiotów. Dostarczamy kompletną ofertę usług posttransakcyjnych. Myślimy o przyszłości, analizujemy trendy regulacyjne i biznesowe w otoczeniu gospodarczym i z odpowiednim wyprzedzeniem staramy się przygotować polski rynek na nowe potrzeby i usługi — czy to usprawniające pracę naszych uczestników, czy wprowadzające rozwiązania wynikające z międzynarodowych standardów lub regulacji. Liczymy, że nasze wysiłki i wysoko postawione standardy bezpieczeństwa będą wpływały na wzrost zainteresowania polskim rynkiem i jego ofertą, budując skalę transakcji, wolumenów i wprowadzając nań kolejnych uczestników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Trybuchowski, prezes KDPW i KDPW_CCP

Polecane