Kompleksowe rozwiązania od Vitrintec

Partnerem publikacji jest Vitrintec
opublikowano: 19-12-2021, 20:00

Spółka Vitrintec dostarcza kompleksowe rozwiązania z zakresu systemów aluminiowo-szklanych do aranżacji nowoczesnych przestrzeni. Jej produkty obecne są w pomieszczeniach biurowych, miejscach użyteczności publicznej oraz nowoczesnych lokalach mieszkalnych. Innowacja, akustyka, design – to słowa, które bez wątpienia określają działalność i produkty firmy Vitrintec

Prawdziwa innowacyjność w dziedzinie budownictwa to prawidłowe wykorzystanie najnowszych technologii i odpowiedni poziom wyobraźni wysoko wykwalifikowanych inżynierów. Nowoczesna konstrukcja produktów Vitrintec zapewnia nie tylko najwyższy poziom bezpieczeństwa, lecz również wysokie standardy wizualne.

Dla ludzi…

Systemy aluminiowo-szklane to przede wszystkim innowacyjne podejście do projektowania architektury biurowej. Nowoczesne wnętrza muszą zapewniać nie tylko optymalne warunki do efektywnej pracy, ale też estetyczne doznania przebywającym w nich ludziom. Wiedzą o tym architekci, którzy w systemach szklanych dostrzegli udane połączenie walorów użytkowych z wizualną lekkością i poczuciem przestrzeni. Począwszy od projektowania, poprzez produkcję i dystrybucję Vitrintec kładzie ogromny nacisk na jakość oferowanych produktów. Dopracowane autorskie rozwiązania usprawniają funkcjonowanie przestrzeni biurowych, miejsc użyteczności publicznej oraz nowoczesnych lokali mieszkalnych. Uniwersalność i kompatybilność poszczególnych systemów zapewnia szerokie zastosowanie. Inżynierowie Vitrintec opracowali nowatorski system ukrytych uszczelek, dzięki któremu znacznie poprawiły się walory estetyczne oferowanych rozwiązań. Lekkość i budowa profili oraz ukryte uszczelki instalowane przed etapem szklenia ułatwiają i w znaczny sposób przyspieszają pracę, a co za tym idzie – obniżają koszty związane z prefabrykacją i montażem systemów.

Jako nowoczesna i świadoma firma Vitrintec wypełnia cele zrównoważonego budownictwa. Produkując najwyższej jakości wyroby, stosuje profile aluminiowe pozwalające ograniczyć do minimum zużycie tego metalu. Firma poddaje także pełnemu recyklingowi wszystkie stosowane w produkcji materiały.

Wartością nadrzędną firmy jest zapewnienie komfortu, funkcjonalności i nowoczesnej estetyki wnętrza. Specjaliści Vitrintec za cel stawiają sobie dbałość o detale oraz bezpieczeństwo. Stworzyli więc produkty o wyjątkowo minimalistycznej geometrii, które dzięki nowoczesnym rozwiązaniom projektowym są gwarantem wysokiej izolacyjności akustycznej oraz ognioodporność. Aspekty te doceniła również tegoroczna kapituła jednej z najważniejszych nagród w świecie designu, Red Dot. Ognioodporne systemy Vitrintec otrzymały nagrodę w kategorii Product design. To ogromne wyróżnienie świadczące o najwyższej technologii i funkcjonalności produktu. Pozwala również myśleć o dążeniu do bycia liderami na rynku krajowym, a także stawać się rozpoznawalnym partnerem na wybranych rynkach zagranicznych. Firma stale poszerza swoje horyzonty, a jej produkty obecne są m.in. na rynku niemieckim, włoskim, rumuńskich, holenderskim, norweskim, czeskim oraz ukraińskim.

Rok 2021 to czas wyjątkowo intensywnej pracy Vitrintec. Firma wprowadziła na rynek pierwsze w Polsce akustyczne, w pełni przeszklone ściany mobilne. Produkt ten zapewnia izolacyjność akustyczną Rw do 49 dB przy użyciu tafli szklanej, oraz Rw do 44 dB przy użyciu płyty meblowej. Ściana mobilna jest więc rozwiązaniem w biurach z otwartą przestrzenią, w której brak dodatkowych miejsc do spotkań czy indywidualnych rozmów. Podział wnętrz ścianą zapewnia prywatność i wysokie standardy estetyczne. Produkt jest odpowiedzią na „mobilny” styl życia zmieniającego się społeczeństwa. Preferencje nowych pokoleń konsumentów wywierają rewolucyjny wpływ również w dziedzinie nieruchomości biurowych. Rosnące potrzeby i wymagania sprawiły, że wartością nadrzędną stała się wielofunkcyjność wnętrza oraz elementów wyposażenia. Miarą komfortu jest dziś możliwość zmiany aranżacji przestrzeni. Vitrintec wychodzi więc naprzeciw rosnącym oczekiwań klientów. Nowy produkt pojawi się w sprzedaży w 2022 roku.

Nad całym procesem projektowania i produkcji czuwa grupa młodych, ambitnych i wysoko wykwalifikowanych inżynierów. To oni stale udoskonalają produkty Vitrintec, nie tracąc z oczu konieczności dbania o najwyższe standardy bezpieczeństwa systemów. Specjaliści firmy w swoich działaniach stale podążają za najnowszymi technologiami, usprawniają nie tylko produkty, lecz również wszelkie procesy działalności firmy. Produkty firmy spełniają określone prawem i normami wymogi, opatrzone są również dokumentami Krajowej i Europejskiej Oceny Technicznej.

…i dla planety

Jako nowoczesna i świadoma firma Vitrintec wypełnia cele zrównoważonego budownictwa, stosując pełen recykling wszystkich odpadów. Stale rozwija i kształci w obszarze działań na rzecz polityki klimatycznej. W obecnych czasach dbałość i poszanowanie natury to aspekt, którego nie powinno się tracić z oczu. Wręcz przeciwnie, swoimi działaniami powinno się dążyć do jak najlepszego stanu środowiska naturalnego. Dlatego wszystkie procesy w Vitrintec tworzone są z myślą o oszczędności energii i materiałów. Produkowane profile aluminiowe są najniższymi dostępnymi na rynku, dzięki czemu do minimum ograniczane jest zużycie aluminium. Jednocześnie firma stosuje pełen recykling tego materiału, chroniąc cenne zasoby naturalne. Jest to jeden z wielu ukłonów w stronę natury. Od początku istnienia firma działa w zgodzie z zasadami zrównoważonej produkcji. Hale, na których wytwarzane są profile, zasilane są zieloną energią z ogniw fotowoltaicznych, ponadto wszelkie prace wykonywane są za pomocą elektrooszczędnych narzędzi, by do minimum ograniczyć zużycie cennej dla środowiska energii.

Vitrintec to firma, która szybko się rozwija, a co za tym idzie – rosną jej potrzeby w zakresie powierzchni produkcyjnej. Już w przyszłym roku do użytku zostanie oddany nowoczesny zakład produkcyjny firmy Vitrintec o powierzchni ponad 3 tys. mkw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane