Kompleksowe usługi dla transportu bliskiego

Partnerem publikacji jest Lemarpol
opublikowano: 10-03-2023, 13:14
aktualizacja: 10-03-2023, 13:28
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Historia Lemarpolu pokazuje, jak od podstaw zbudować biznes odnoszący sukcesy.

Misją naszej firmy jest zapewnienie klientom kompleksowej obsługi, aby mogli skupić się na swoich codziennych działaniach. Pragniemy dostarczać im nie tylko najwyższej jakości sprzęt, lecz również fachowe doradztwo i wsparcie techniczne. Przyglądamy się też nowym technologiom. Na ten moment dość ciekawie zapowiada się rynek maszyn i robotów autonomicznych.

Piotr Łysoń
prezes spółki Lemarpol

Tegoroczny laureat rankingu „Gazele Biznesu” firma Lemarpol to lider w branży sprzedaży wózków widłowych na polskim rynku. O aktualnych wyzwaniach stojących przed spółką opowiedział jej prezes Piotr Łysoń.

Czy mógłby pan opowiedzieć o początkach powstania spółki Lemarpol Wózki Widłowe? Jak długo firma działa na polskim rynku?

Działamy nieprzerwanie od 1994 r. Kiedy prawie 30 lat temu wystawialiśmy fakturę za sprzedaż pierwszego wózka widłowego, nie przewidywaliśmy, że po ćwierćwieczu nasza firma osiągnie tak spektakularny sukces biznesowy. Od początku staraliśmy się zachować zdrową równowagę między dynamiką rozwoju a stabilnością naszej działalności. Na początku musieliśmy skupić się na dostarczaniu nowoczesnych produktów w dobrej jakości i cenie. Z czasem zaczęliśmy rozwijać nasze usługi w kierunku większej kompleksowości. Obserwując rynek, zawsze staramy się dostosować do naszych klientów.

Jakie usługi oferujecie swoim klientom poza sprzedażą wózków widłowych i innych maszyn, takich jak ładowarki czy zwyżki?

Oczywiście oprócz samej sprzedaży staramy się rozwinąć w maksymalnie możliwy dla nas sposób całą infrastrukturę wokół tematu urządzeń do transportu bliskiego. Chętnie oferujemy usługi serwisowe, takie jak naprawy, konserwacje, przeglądy techniczne i przygotowywanie podnośników do rejestracji UDT. Naszym dużym atutem jest kompletna renowacja wózków widłowych wszystkich marek – stary zniszczony wózek widłowy (lub ładowarka) w naszych rękach może stać się pełnowartościową maszyną. Kolejnym istotnym atutem jest to, że mamy serwisantów rozmieszczonych na terenie całej Polski, więc nieistotne, czy klient kupi maszynę z Rzeszowa, czy z Gdańska, wciąż może liczyć na wysoką jakość obsługi.

Chciałbym również wspomnieć o tym, że każdy z serwisantów jest przez nas cały czas wspierany – staramy się organizować szkolenia dla tych ludzi, tak by praca każdego z nich była ujednolicona według wytycznych naszej firmy. Z kolei kiedy wózek widłowy trafia do naszego serwisu, użyczamy zastępczy.

W ofercie mamy również wynajem wózków widłowych, teleskopowych, zwyżek lub wózków magazynowych – w przypadku gdy klienci potrzebują którejś z tych maszyn tylko na określony czas lub do wykonania konkretnych zadań, Lemarpol może oferować wynajem już od jednego dnia. O wiele tańszym rozwiązaniem jest wynajem długoterminowy. Okres takiego wynajmu liczymy od dwóch lat, końcowej granicy wynajmu nie ma, po wszystkim oczywiście taką maszynę można odkupić.

Zajmujemy się także produkcją kabin. Jest to nasz kolejny branżowy konik. Producentów kabin w naszym kraju jest niewielu, a my działamy w tej dziedzinie od 15 lat, co pozycjonuje nas w czołówce. Sądzę, że na tle konkurencji wyróżniamy się niższą ceną, a nasze kabiny spełniają wszystkie oczekiwania klientów, ponadto kupując u nas nowy wózek widłowy, klient otrzymuje dodatkową promocję na taką kabinę, dzięki czemu cena jest absolutnie bezkonkurencyjna. Oczywiście nie spoczywamy na laurach, staramy się cały czas udoskonalać tę gałąź naszej firmy i szukać innowacyjnych rozwiązań – przykładem tego jest wprowadzenie kabin, które nie ingerują w ramę wózka widłowego.

Sprzedajemy również części. Oczywiście jest to segment, bez którego praktycznie nie moglibyśmy istnieć ani prowadzić serwisu, normalne więc, że nasz magazyn musi być bogato wyposażony. Obecnie nasza oferta obejmuje ponad 10 tys. pozycji w stałej sprzedaży, a wszystko można znaleźć i kupić w naszym sklepie internetowym.

Lemarpol jest także otwarty na szkolenia dla operatorów wózków widłowych zwyżek oraz ładowarek teleskopowych, aby zapewnić bezpieczne i skuteczne korzystanie z nich. Mimo że nie prowadzimy szkoleń na własny rachunek, współpracujemy z firmą, która się tym zajmuje, udostępniając przestrzeń do takich szkoleń.

Co wyróżnia was na tle konkurencji?

Przede wszystkim nasze podejście do klienta i dbałość o jego potrzeby. Jesteśmy zawsze gotowi do pomocy i doradztwa, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie. Nasi ludzie to prawdziwi wyjadacze, którym dodatkowo staramy się zapewnić ciągłość potrzebnych szkoleń, tak aby non stop byli na bieżąco, jeżeli chodzi o temat maszyn do transportu bliskiego. Dzięki temu uważam, że są najlepsi w tym, co robią. Muszę tutaj wspomnieć również o powierzchni naszego placu, gdzie magazynujemy wszystkie maszyny i sprzęt do nich – gdyż jest on po prostu największy w Polsce i być może w Europie, co przekłada się na dużo większy wybór maszyn i sprzętu, jaki klient może kupić od ręki. Na ten moment jest to ponad 600 maszyn. Jesteśmy autoryzowanym dilerem Manitou oraz liderem sprzedaży maszyn tej firmy w Europie, co broni się samo z siebie – gdybyśmy byli przeciętni, nie osiągnęlibyśmy tego.

Jaka jest wasza strategia rozwoju na najbliższe lata?

Planujemy rozwijanie naszej firmy do granic możliwości, a potem jeszcze o kilka kroków dalej. Pożreć konkurencję i rozjechać ją naszymi maszynami, a następnie przejąć kontrolę nad krajem (śmiech). A poważnie, planujemy otwarcie jeszcze więcej punktów w Polsce, z których będziemy mogli sprzedawać nasze wózki, zwyżki i ładowarki, najbliższy w czasie będzie oddział w Poznaniu.

Jakie są wartości i misja, które wam przyświecają podczas codziennej pracy?

Nasza firma kieruje się kilkoma wartościami, które są dla nas bardzo ważne i których przestrzeganie stanowi fundament naszej pracy. Są to m.in. rzetelność, kompleksowość, zaangażowanie oraz dbanie o jakość. Pragniemy, aby nasi klienci mieli pewność, że zawsze mogą na nas liczyć, a nasza oferta spełni ich oczekiwania w najwyższym stopniu.

Misją naszej firmy jest zapewnienie klientom kompleksowej obsługi, aby mogli skupić się na swoich codziennych działaniach. Pragniemy dostarczać im nie tylko najwyższej jakości sprzęt, lecz również fachowe doradztwo i wsparcie techniczne.

Pomimo spektakularnego rozwoju i sukcesów jesteśmy wierni naszemu biznesowemu DNA. Pozostajemy rodzinną firmą z polskim kapitałem, w której liczą się dobra atmosfera, uczciwe warunki pracy i zdrowe zasady biznesowe. Z perspektywy czasu możemy powiedzieć, że wybraliśmy dobrą drogę.

Czy planujecie wprowadzenie nowych produktów lub usług na rynek w najbliższej przyszłości?

Oczywiście przyglądamy się nowym technologiom. Na ten moment dość ciekawie zapowiada się rynek maszyn i robotów autonomicznych, zobaczymy, jak i kiedy przyjmie się to w naszym kraju. Świetną rzeczą, która jest już w naszym posiadaniu i na ten moment nie jest zbyt popularna, są elektryczne wózki widłowe wykorzystujące akumulatory nowej generacji – które wytrzymują więcej, mają znacznie dłuższą żywotność (liczbę cykli ładowania) – zresztą dajemy na te wózki osiem lat lub 10 tys. motogodzin gwarancji, a w dodatku ładują się w ciągu jednej lub dwóch godzin – istne szaleństwo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane