Komputronik łączy siły z siecią Media Expert

MGA
11-06-2013, 00:00

Największy detalista w handlu komputerami w Polsce zawarł sojusz z siecią elektromarketów.

Rodzi się alians sprzedawcy komputerów z firmą handlującą telewizorami i pralkami. Poznański Komputronik, który ma największą w Polsce sieć salonów ze sprzętem IT oraz największy e-sklep komputerowy zawarł sojusz ze spółką Terg. Kryje się za nią sieć marketów Media Expert. Jak twierdzą przedstawiciele obu podmiotów, głównym celem sojuszu będzie współpraca w obszarze handlu. Światy elektroniki użytkowej i IT coraz mocniej się przenikają i wydaje się ona być naturalnym rozwiązaniem. Komputerowi detaliści zaczynają sprzedawać telewizory,a w sklepach z RTV można kupić sprzęt IT.

— Stworzymy grupę handlową, która będzie największym graczem w kluczowych obszarach nowoczesnych produktów elektronicznych, w tym laptopów, tabletów i smartfonów — twierdzi Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika. Głównym celem będzie zwiększenie efektywności negocjacji handlowych z dostawcami.

— Handel detaliczny sprzętem IT jest w dołku z uwagi na bardzo niskie marże i przegrywa z internetem. Wyjściem z tej sytuacji może być szukanie wsparcia w skali działalności — mówi Agnieszka Górnicka, prezes firmy badawczej Inquiry.

Komputronik i Media Expert chcą w życie wprowadzić zasadę „duży może więcej”. W przypadku kontaktów z dostawcamiczy producentami ważny jest wolumen produktów, jaki można uplasować na rynku. Im on większy, tym łatwiej o dodatkowe bonusy czy rabaty zwiększające marżę. Sojusz jest bezpieczny dla obu firm, bo bezpośrednio nie konkurują ze sobą. Komputronik ma 39 salonów własnych i ponad 180 partnerskich i franczyzowych. Znajdują się w dużych i średnich miastach. Natomiast Media Expert to ponad 200 marketów, głównie w miastach powiatowych. Konkurencji nie należy spodziewać się także w obszarze handlu internetowego. Agnieszka Górnicka sceptycznie podchodzi jednak do przyszłości aliansu. Jeśli nie będzie utrwalony powiązaniami kapitałowymi, to nie przetrwa próby czasu. Zwyciężą partykularne interesy obu firm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Komputronik łączy siły z siecią Media Expert