Koncerny motoryzacyjne taniały najszybciej

ZAGRANICA

Wtorek przyniósł kontynuację spadkowego trendu na giełdach. Inwestorów zaniepokoiła informacja chińskiego stowarzyszenia producentów aut, które przyznało, że było zbytnim optymistą i przestrzeliło prognozę sprzedaży samochodów na ten rok. Nerwowość potęgowało dodatkowo oczekiwanie na dane z amerykańskiego sektora nieruchomości i spadkowa pierwsza faza handlu za oceanem.

Spadkom w Europie przewodziły koncerny motoryzacyjne. Kurs akcji BMW zniżkował nawet o ponad 5 proc., a ponad 4 proc. traciły walory Audi i Mercedesa. Powodów do zadowolenia nie mieli również udziałowcy koncernów wydobywczych. Panujące od kilku dni złe nastroje w tym segmencie pogorszyła informacja BHP Billiton, największej na świecie spółki surowcowej, że produkcja stali w Chinach znacząco zwolniła.

Na tle zniżkujących parkietów dobrze prezentowały się papiery Metro. Zysk brutto niemieckiego potentata handlu detalicznego spadł, ale tak jak oczekiwała większość analityków. Biorąc pod uwagę wyniki głównych konkurentów, w tym francuskiego Carrefoura, mogło być zdecydowanie gorzej. Natomiast lepszy, niż prognozowano, wzrost zysku wsparł wtorkowe notowania akcji Debenhams, drugiego pod względem wielkości brytyjskiego właściciela domów towarowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Koncerny motoryzacyjne taniały najszybciej