Koncerny pomagają MŚP

Kamil Kosiński
20-10-2004, 00:00

Trzech gigantów sektora IT organizuje cykl szkoleń, podpowiadając drobnemu biznesowi, jak zdobyć pieniądze na informatyzację.

Cisco Systems, Intel i Microsoft postanowiły kontynuować prowadzony w pierwszej połowie roku program „ITeraz Europa”. Obejmował on m.in. 24 seminaria dla małych i średnich przedsiębiorstw, w trakcie których przybliżano im metody ubiegania się o środki z funduszy unijnych na inwestycje w IT. Wzięli w nich udział reprezentanci ponad 800 podmiotów gospodarczych.

— Przeszkoliliśmy też ponad 360 handlowców ze 180 firm sprzedających produkty informatyczne do tego sektora, tak aby potrafili dobrać rozwiązania dostosowane do wielkości potencjalnego klienta i specyfiki jego działalności oraz doradzić, jak dofinansować taki zakup z funduszy unijnych — zapewnia Andrzej Gałan, kierownik operacyjny programu „ITeraz Europa”.

W ramach nowej tury programu, do końca 2004 r. mają się odbyć 24 bezpłatne seminaria informacyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw. Najbliższe zaplanowano w Namysłowie, Żarach, Nowym Tomyślu, Wschowej i Oławie.

W nieco dłuższym okresie planowane jest też przeszkolenie około 1 tys. małych firm informatycznych, sprzedających produkty przedstawicielom small businessu.

— Założenie jest takie, że w mieście, w którym robimy szkolenie dla małych i średnich firm, szkolimy też 3-4 dystrybutorów sprzętu i oprogramowania. Poza tym robimy dla nich szkolenia grupowe — wyjaśnia Andrzej Gałan.

Dzięki wprowadzeniu programu „ITeraz Europa” do jesiennej edycji Intel Channel Conference — cyklu specjalnych szkoleń dla firm oferujących rozwiązania IT, planowane jest dodatkowe przeszkolenie około 1 tys. firm informatycznych sprzedających produkty przedstawicielom small businessu. Program ma być kontynuowany i w 2005 r. Jednak szczegóły nie są jeszcze znane.

— Uważamy, że dopóki fundusze strukturalne są dostępne, warto kontynuować takie działania — dodaje Andrzej Gałan.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Koncerny pomagają MŚP