Kondycja gospodarki UE poprawi się w II połowie 2002

Zakłady Chemiczne "Permedia" Spółka Akcyjna
opublikowano: 18-10-2001, 13:18

BRUKSELA (Reuters) - W czwartkowym raporcie Komisja Europejska oceniła, że jeżeli sytuacja polityczna na świecie nie ulegnie pogorszeniu to kondycja gospodarcza zacznie się poprawiać w drugiej połowie 2002 roku.

"Jeżeli sytuacja polityczna nie pogorszy się istnieją podstawy by sądzić, że gospodarka zacznie się odradzać w drugiej połowie 2002 roku" - napisano w raporcie.

Komisja podkreśliła, że chociaż perspektywy rozwoju gospodarczego są niepewne to silne podstawy europejskiej gospodarki pozwolą przetrwać obecny kryzys.

W raporcie na temat działań podjętych przez władze Unii Europejskiej w odpowiedzi na ataki w USA 11 września Komisja ocenia, że prowadzona obecnie polityka fiskalna pozwala ustabilizować sytuację gospodarczą, a warunki monetarne są właściwa.

"Jeżeli inflacja będzie nadal spadać a proces renegocjacji płac będzie ograniczony istnieje prawdopodobnie szansa na kolejny ruch w ramach polityki monetarnej" - napisała Komisja w raporcie.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zakłady Chemiczne "Permedia" Spółka Akcyjna

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Kondycja gospodarki UE poprawi się w II połowie 2002