Koneckie zakłady inwestują 40 mln zł

opublikowano: 03-06-2019, 22:00

Odlewnia rozbuduje linię produkcyjną i zwiększy zatrudnienie w strefie ze Starachowic, która zapowiada świetne półrocze.

Koneckie Zakłady Odlewnicze, które kilka miesięcy temu zdecydowały się na projekt za nieco ponad 20 mln zł, teraz rozpoczynają kolejną inwestycję za 17,5 mln zł. Spółka zmodernizuje hale i rozbuduje linie o nowe gniazda współpracujące z linią do produkcji rdzeni, szlifowania, obróbki i malowania odlewów. Zwiększy też zatrudnienie do 227 osób.

— W tym roku mija 130 lat od powstania w Końskich pierwszychzakładów odlewniczych. Kontynuatorem tej tradycji są Koneckie Zakłady Odlewnicze, jedna z najstarszych fabryk w województwie świętokrzyskim. W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy otrzymały dwie decyzje o wsparciu inwestycji na kwotę blisko 40 mln zł — mówi Marcin Perz, prezes specjalnej strefy ekonomicznej „Starachowice”.

Decyzję o wsparciu otrzymała też myBOX Logistics, firma z grupy MIG Holding, która specjalizuje się w rynku obuwniczo-odzieżowym.

— Zainwestuje w Chęcinach 78 mln zł i zatrudni co najmniej 40 osób. To jedna z największych w tym roku inwestycji w województwie świętokrzyskim — mówi Marcin Perz.

myBOX Logistics stworzy centrum dystrybucyjne obsługujące firmy z grupy i zewnętrznych klientów. Będzie też świadczyć usługi konsultingowe w zakresie optymalizacji procesów logistycznych i operacyjnych, oprogramowania i doradztwa technicznego oraz call center.

— Do 19 czerwca planujemy wydać dwie kolejne decyzje — zapowiada szef starachowickiej strefy.

Twierdzi, że w pierwszym półroczu strefa może przyciągnąć projekty warte tyle, ile wszystkie inwestycje ogłoszone w rekordowym 2018 r., gdy przedsiębiorcy zadeklarowali pół miliarda złotych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu