Konflikt we władzach Rafako

KZ
opublikowano: 29-10-2012, 09:15

Konflikt we władzach Rafako. W niedzielę kilku członków rady nadzorczej spółki, w tym Jerzy Wiśniewski, wnioskowało o natychmiastowe odwołanie zarządu spółki. Jego przedstawiciele uważają, że uchwały są nieskuteczne.

Zobacz więcej

Jerzy Wiśniewski, były prezes i wiodący akcjonariusz PBG (fot: Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu")

Jak wynika z komunikatu Rafako, na spotkaniu obecni byli oprócz Jerzego Wiśniewskiego także jego żona Małgorzata, a także m.in. Przemysław Szkudlarczyk i Piotr Wawrzynowicz.

- W trakcie spotkania (...) podjęto próbę przekształcenia go w posiedzenie rady nadzorczej i zgłoszony został wniosek o dokoanie zmian w składzie zarządu Rafako, polegający na natychmiastowym odwołaniu z funkcji prezesa zarządu Wiesława Różackiego oraz dwóch wiceprezesów Bożeny Kawałko i Dariusza Karwackiego - podano w komunikacie.

W ocenie zarządu raciborskiej spółki spotkanie nie może zostać uznane za posiedzenie RN zdolne do podjęcia jakichkolwiek uchwał. Powód?

M.in. nie doszło do formalnego zwołania posiedzenia, członkowie rady nie zostali na nie zaproszeni, a zarząd Rafako nie otrzymał kopii zawiadomienia o planowanym posiedzeniu RN - tymczasem wymaga tego regulamin rady nadzorczej. Przyczyn jest więcej>>

Aktualizacja:

Wiesław Różacki nie jest już prezesem PBG. Złożył rezygnację z pełnienia funkcji.

Różacki poinformował, że jego rezygnacja wynika z braku możliwości sprawowania kontroli nad spółką zależną Rafako. Prezes dodał, że decyzja o ustanowieniu zabezpieczenia nad akcjach Rafako nie była konsultowana z zarządem PBG.

Wcześniej prezesem PBG był Jerzy Wiśniewski, który przysłał dziś do spółki pismo (datowane na 27 października) o zwołaniu na dziś na godz. 10.00 posiedzenia RN z porządkiem obrad, w którym jest m.in. zmiana składu zarządu.

Nowym prezesem PBG został Paweł Mortas, a wiceprezes Kinga Banaszak-Filipiak.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu