Koniak o piątej

Co można zrobić z koniakiem? Na przykład schować w zegarku

Co można zrobić z koniakiem? Ano można z niego zrobić zegarek — twierdzi Wealth Solutions, firma zajmująca się inwestycjami alternatywnymi, która kupiła w 2014 r. butelkę koniaku Gautier z 1762 r., uznanego za najstarszy koniak sprzedany na aukcji publicznej.

Do jego konsumpcji podeszła alternatywnie — wspólnie ze Szwajcarami z Armin Strom stworzyła zegarek z kroplą ponad 250-letniego trunku, umieszczoną na godzinie 5. Kolekcja z koniakiem jest oczywiście ściśle limitowana. Na rynek trafi 40 takich zegarków. Najdroższa wersja (złota) to wydatek 29,6 tys. CHF, najtańsza (stalowa) — 14,8 tys. CHF. Jednak choć polska premiera nastąpi dopiero pod koniec kwietnia, to Wealth Solutions podaje, że wszystkie już zarezerwowano w przedsprzedaży.

Planuje kolejne tego typu mariaże. W ostatnim raporcie na temat rynku dóbr luksusowych w Polsce eksperci KPMG wskazywali zegarki i biżuterię jako jeden z najszybciej rosnących segmentów półki z luksusami — wydajemy na nie rocznie około 95 mln zł. Wydatki na luksusowe alkohole to około 150 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu