Konkurs Poznaj Dobry Wzór 2010

AT
opublikowano: 27-09-2010, 11:11

Znani są już tegoroczni laureaci konkursu Dobry Wzór, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego (IWP).

Międzynarodowe jury po raz siedemnasty wybrało najlepiej zaprojektowane produkty i usługi w czterech kategoriach. W Sferze Domu wyróżniono kolekcje dziecięcych mebli multisensorycznych Meee oraz W+W, czyli unikatowe połączenie umywalki i toalety. W Sferze Pracy wybrano SeFar Architecture Visio (ściany stałe i mobilne) oraz elektroniczny przełącznik ciśnienia PSD-30. Natomiast w Sferze Publicznej jury zwróciło uwagę na suszarkę do rąk Dyson Airblade oraz wzbudzający największe zainteresowanie uczestników gali miejski pojazd elektryczny S.A.M. Re-Volt. Minister Gospodarki, honorowy patron konkursu, nagrodził pojazd statuetką dla najlepszego produktu zaprojektowanego przez polskiego projektanta i wyprodukowanego przez krajowego przedsiębiorcę. Po raz pierwszy wyróżniono też usługi. Wygrał Bank Zachodni WBK ze swoim Bankiem Pomysłów, który umożliwia klientom udział w projektowaniu usług. Designerem roku 2010 został Tomasz Augustyniak, projektant nagrodzonych mebli dziecięcych.

Według Beaty Bochińskiej, prezes IWP, na polskim rynku jest coraz więcej dobrze zaprojektowanych produktów i usług, m.in. dzięki rosnącemu udziałowi klientów w ich projektowaniu.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 138 rekomendowanych i zgłoszonych produktów i usług, czyli o ponad 60 proc. więcej niż rok temu.Wystawę Dobry Wzór można oglądać do 14 listopada w IWP przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Konkurs Poznaj Dobry Wzór 2010