Końskowola - serce polskiego szkółkarstwa

Artykuł sponsorowany
opublikowano: 21-04-2015, 00:00

Gmina Końskowola od lat uważana jest za centrum ogrodnictwa, nie tylko na Lubelszczyźnie, ale i w całej Polsce. Szkółkarstwo posiada tu wieloletnią tradycję. Przedsiębiorstwa z Końskowoli to często oparte na tradycjach rodzinnych firmy, w których pasja, zaangażowanie i kultura prowadzenia biznesu są niepodważalnymi wartościami.

Jednak Końskowola to nie tylko szkółkarstwo na najwyższym poziomie. Gmina dba o jak najlepsze warunki dla rozwoju różnych form przedsiębiorczości na swoim terenie, a także oferuje wiele ulg i ułatwień dla nowych inwestorów.

Końskowola posiada wiele atutów. Najważniejsze z nich to:

• lokalizacja na przecięciu dróg ekspresowych S12 i S17,

• system ulg i zachęt inwestycyjnych,

• pozytywny klimat dla biznesu,

• wysoki poziom przedsiębiorczości,

• ciągle ulepszana infrastruktura gospodarcza i społeczna,

• dostępność terenów inwestycyjnych,

• potencjał tkwiący w wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii,

• ciekawe otoczenie rekreacyjno-turystyczne,

• bliskie sąsiedztwo dużych miast – Puław i Lublina.

Obecnie gmina realizuje projekt pn. „Budowa i wdrożenie marki gospodarczej Gminy Końskowoli”. Projekt obejmuje szereg działań, w tym m.in.: opracowanie strategii marki gospodarczej gminy Końskowola, przygotowanie informacyjnego portalu gospodarczego, opracowanie wielojęzycznego filmu promującego walory gospodarcze gminy, emisję internetowo-radiowej kampanii promocyjnej i artykułów sponsorowanych oraz przygotowanie i wysyłkę prezentacji do stu kluczowych inwestorów zagranicznych.

Działania w ramach projektu skierowane są nie tylko do przedsiębiorców i potencjalnych inwestorów, ale także do mieszkańców gminy, którzy wybierając lokalne produkty wspierają naszą gospodarkę i stymulują jej rozwój.

Projekt został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.

Zapraszamy do kontaktu:

Urząd Gminy Końskowola
ul. Pożowska 3a
24-130 Końskowola
telefon: 81 881-62-01
fax: 81 881-62-02
e-mail: ugkonskowola@post.pl


www.markakonskowola.pl
www.facebook.com/GminaKonskowola

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artykuł sponsorowany

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu