Konsolidacja notowań złotego

Joanna Pluta, Departament Doradztwa i Analiz DM TMS Brokers S.A.
opublikowano: 02-02-2009, 17:13

W czasie dzisiejszej sesji zarówno na  krajowym, jak i na międzynarodowym rynku walutowym panowała niewielka zmienność. Na początku sesji złoty umacniał się względem głównych walut – notowania EUR/PLN zeszły z poziomu 4,4730 w okolice 4,4100, kurs USD/PLN natomiast zniżkował z  3,5100 do 3,4600. W następnych godzinach jednak polska waluta znowu zaczęła się osłabiać i  ostatecznie zakończyła dzień na poziomie 3,4800 względem dolara oraz 4,4600 w stosunku do euro.

Większą utratę wartość do USD powstrzymało odbicie w notowaniach eurodolara. Kurs EUR/USD zdołał bowiem odbić się od wsparcia na poziomie 1,2700, co poskutkowało wzrostem w okolice 1,2800.

Złoty może po raz kolejny spróbować umocnić się w czasie jutrzejszej sesji. Długotrwała korekta jest jednak mało prawdopodobna, ponieważ nastroje na rynku są wciąż bardzo pesymistyczne. Ewentualne odreagowanie miałoby zatem jedynie techniczny charakter i byłoby możliwe w wyniku osiągnięcia przez kurs złotego istotnych oporów osłabienia – 3,5000 na parze USD/PLN, 4,5000 w notowaniach EUR/PLN oraz 3,0000 w przypadku CHF/PLN. Złotego w najbliższych dniach może również wspierać aukcja obligacji, jaka zostanie przeprowadzona w środę – w ramach przetargu zostaną zaoferowane obligacje o łącznej wartości 2,8 – 3,8 mld zł. Jak pokazał przykład styczniowego przetargu, nawet w czasie spekulacji związanych z rozliczaniem opcji walutowych, aukcja obligacji zdołała doprowadzić do nawet krótkotrwałego umocnienia polskiej waluty.

Sporządziła
Joanna Pluta
Departament Doradztwa i Analiz
DM TMS Brokers S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta, Departament Doradztwa i Analiz DM TMS Brokers S.A.

Polecane