Konta oszczędnościowe dla łowców okazji

opublikowano: 02-07-2018, 22:00

Na 3 proc. na koncie oszczędnościowym liczyć mogą ci, którzy co kwartał są gotowi przerzucać pieniądze z banku do banku

Wśród kont, których posiadanie nie wiąże się z koniecznością spełnienia dodatkowych warunków, zdecydowanie najlepszą propozycję ma Toyota Bank, który na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym dolicza 2,2 proc. do wkładu nie większego niż 100 tys. zł. Powyżej tej kwoty odsetki w skali roku maleją do 1,45 proc.

Prowadzenie rachunku i przelewy internetowe w ramach banku i do innych banków są bezpłatne, kosztowna jest tylko wypłata gotówki w oddziale — prowizja to 1 proc. (minimum 10 zł). W Idea Banku na koncie Bonus z Zośką Pro wabikiem jest stawka 1,85 proc., obowiązująca dla dowolnej kwoty, ale oprocentowanie podwyższone ze standardowego 1 proc. będzie naliczone tylko do 31 lipca 2018 r. Bezpłatne są pierwszy w miesiącu przelew wewnętrzny i wypłata gotówki w oddziale. Przelew internetowydo innego banku kosztuje 5 zł. Analogiczne warunki dostępne są w Lion’s Banku, czyli oddziale Idea Banku specjalizującym się w bankowości prywatnej.

Nie trzeba mieć jednak grubego portfela, by korzystać z dostępnego tam konta oszczędnościowego, bo nie ma minimalnej wielkości wkładu (maksymalnej zresztą też). Standardowe oprocentowanie konta Excellence to 1,5 proc. i aby je uzyskać, nie trzeba spełnić żadnych dodatkowych warunków. Trzeba je natomiast spełnić, by w ramach tego konta oprocentowanie wynosiło 2,15 proc. W poprzednim miesiącu kalendarzowym trzeba dokonać transakcji bezgotówkowych kartą kredytową lub debetową wydaną do ROR na łącznie nie mniej niż 3 tys. zł lub zasilić ROR kwotą nie niższą niż 12 tys. zł. Podwyższone oprocentowanie będzie naliczane do 10-krotności salda na rachunku osobistym. Wyraźnie powyżej 1 proc. bez żadnych warunków wstępnych oferuje jeszcze tylko Bank BPS, który premiuje na dodatek tych, którzy mają więcej — oprocentowanie rośnie wraz z saldem konta. Standardowo wynosi 1,3 proc., od kwoty 10 tys. zł — 1,5 proc., a od 100 tys. zł sięga 1,8 proc. Bank nalicza oprocentowanie oddzielnie w każdym przedziale.

Różne oprocentowanie w różnych przedziałach proponuje Getin Bank, ale akurat to zdecydowanie najkorzystniejsze (3,5 proc.) naliczane jest tylko do wkładu w wysokości 10 tys. zł, a później zmienia się od 1 do 1,4 proc. Taka konstrukcja obowiązuje przez 12 miesięcy od otwarcia rachunku, dodatkowo trzebazałożyć konto osobiste, być nowym klientem Getin Banku i przelewać na ROR co najmniej 1,5 tys. zł. Bank docenia też obecnych klientów, ale tylko jeśli przyniosą tzw. nowe środki — dla nich w ofercie jest konto Zośka Pro, a promocyjna stawka na rachunku oszczędnościowym wynosi 3 proc. w skali roku. Oprocentowanie obowiązuje przez trzy miesiące (92 dni) od momentu podpisania umowy lub aktywacji konta. Dotyczy ono wkładu do wysokości 200 tys. zł.

Analogiczną ofertę ma Noble Bank. W Alior Banku na 3 proc. liczyć mogą posiadacze konta osobistego, którzy wykupili korzyść do konta Jakże Osobistego. Oprocentowanie promocyjne obowiązuje do 31 grudnia 2018 r. i do kwoty 20 tys. zł. Powyżej wynosi już tylko 0,89 proc. Mniej restrykcyjne warunki ma konto Mocno Oszczędnościowe w Aliorze, ale też niższe oprocentowanie (2,7 proc.). Obowiązuje ono jednak dla kwoty do 100 tys. zł (muszą to być tzw. nowe środki) i obowiązuje przez cztery miesiące. Krócej, bo przez 92 dni, Bank Millennium naliczać będzie 2,7 proc. (w skali roku) na koncie oszczędnościowym Profit. Limit kwoty jest analogiczny do wprowadzonego przez Alior Bank (100 tys. zł), powyżej odsetki spadają do 1,4 proc. Żeby skorzystać z tej oferty, trzeba założyć w Millennium rachunek osobisty.

Konto trzeba założyć też w T-Mobile Usługi Bankowe, by móc skorzystać z promocyjnego oprocentowania w wysokości 3 proc. (dla wkładu w wysokości do 50 tys. zł) i cieszyć się nim przez 92 dni. Z oferty mogą skorzystać tylko nowi klienci.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane