Kontrakt wyrwie MSX z bessy

Dariusz Karolak
09-09-2002, 00:00

Informacja o podpisaniu kontraktu na budowę mieszkań w Moskwie opiewającego na 150 mln USD może być decydującym czynnikiem, który wyrwie Mostostal Export z bessy. Dzięki tej informacji powinno udać się przełamać dodatnią korelację (tygodniowa 0,7), z przeżywającym kłopoty giełdowym konkurentem Mostostalem Zabrze, która podcina Mostostalowi Export skrzydła i ciągnie kurs do dołu.

Spółka należy ostatnio do najsilniejszych na GPW. Choć razem z rynkiem poddała się korekcie, to jednak z gazetowego zamachu na życie (rzekome 3 wnioski o upadłość) wyszedł bez szwanku. Od 7 VIII MSX znajduje się w górnej połowie wstęgi dziennej. Jest płynny, a przy tym tani. W VIII wolumen przekroczył 20 proc. emisji. Z próby zepchnięcia do dolnej połowy wstęgi dziennej podczas ostatnich 3 sesji wyszedł zwycięsko. Spadł, ale wrócił w granicach 3 dniowego filtra czasowego. Strategicznym celem byków powinno być teraz przejście do górnej połowy wstęgi tygodniowej, tj. zamknięcie tygodnia powyżej 1,28. Analiza wskaźnikowa podpowiada, że jest to zadanie realne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Kontrakt wyrwie MSX z bessy