Kontrakty na indeksy w USA świecą na czerwono

opublikowano: 10-12-2020, 13:55

Na około dwie godziny przed rozpoczęciem czwartkowej sesji na amerykańskich rynkach akcji przeważały pesymistyczne nastroje.

Kontrakt na Dow Jones tracił relatywnie najmniej, niespełna 0,1 proc. Kontrakt na S&P500; spadał o 0,25 proc., a kontrakt na Nasdaq 100 zniżkował o 0,6 proc. W środę Dow Jones spadał na zamknięciu o 0,35 proc., S&P500; o 0,8 proc., a Nasdaq 100 nurkował najmocniej od miesiąca, co tłumaczono doniesieniami o pozwaniu Facebooka przez rząd USA i niebezpieczeństwie podziału spółki. W czwartek w handlu przedsesyjnym akcje właściciela największego na świecie serwisu społecznościowego nadal tanieją. Pesymizm inwestorów hamowany jest oczekiwaniem na wydanie w najbliższych godzinach zgody przez FDA na stosowanie szczepionki Pfizera w USA. Mówi się, że szczepienia mogłyby ruszyć już w najbliższy weekend. Inwestorzy stale także nasłuchują, czy nie nastąpił przełom w negocjacjach Demokratów i Republikanów dotyczących uchwalenia pakietu wsparcia gospodarki. Wśród spółek ciekawie zapowiada się czwartkowy debiut Airbnb na Nasdaq po największym IPO spółki z USA w tym roku. Przed sesją inwestorzy poznają także dane o tzw. nowych bezrobotnych. Prognoza mówi, że będzie ich 725 tys.

Indeks dolara jest na minimalnym plusie, niewielki wzrost kursu notuje złoto. Cena ropy WTI rośnie o 1,3 proc. do 46,11 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane