Kontrakty pokazują wzrost ostrożności

opublikowano: 29-10-2020, 12:57

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji pokazują ostrożność inwestorów przed rozpoczęciem czwartkowej sesji.

Na ok. 100 minut przed rozpoczęciem sesji kontrakt na S&P500 rósł o ok. 0,2 proc., a na Dow Jones spadał o 0,2 proc. Kontrakt na Nasdaq rósł o prawie 0,6 proc. Wcześniej ich wartość zdecydowanie rosła w oczekiwaniu na mocne odbicie po środowej, ponad 3 proc. przecenie, najmocniejszej od czerwca.

Inwestorzy czekają na publikację w czwartek przed sesją danych o PKB USA w trzecim kwartale. Prognozowany jest 32 proc. wzrost w ujęciu zannualizowanym. Jak co czwartek podane zostaną także dane o tzw. nowych bezrobotnych. Rynek liczy na spadek ich liczby to 775 tys.

Niepewność zwiększa także kalendarz publikacji wyników kwartalnych spółek. Przed sesją przekażą je m.in. Moderna, Yum Brands i Comcast, a po jej zakończeniu m.in. Amazon, Apple, Facebook i Alphabet.

Indeks dolara pokazuje jego umocnienie. Szkodzi to notowaniom złota, którego kurs spada o prawie 0,2 proc. do 1876,20 USD. Ropa WTI tanieje o prawie 4 proc. do 35,97 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane