Kontrakty rosną przed wystąpieniem Powella

ARŻ
opublikowano: 11-01-2022, 13:48

We wtorek kontrakty terminowe na główne amerykańskie indeksy giełdowe wzrosły przed zaplanowanym na godz. 16:00 wystąpieniem szefa Fed Jerome’a Powella w Senacie, pisze Reuters.

Wzrost kontraktów terminowych nastawił indeks S&P 500 na przełamanie pięciodniowej serii spadków. Nasdaq Composite ma z kolei szansę na drugą wzrostową sesję z rzędu po niewielkim odbiciu akcji spółek technologicznych w trakcie poniedziałkowego zamknięcia.

Walory gigantów technologicznych, w tym Amazona, Apple’a, Microsoftu i Tesli, drożały w handlu międzysesyjnym o ok. 1 proc.

Przed godz. 7 czasu nowojorskiego (godz. 13 w Polsce) kontrakty e-mini na indeks Dow Jones zyskiwały 95 pkt (+0,26 proc.), na S&P 500 19,25 pkt (+0,41 proc.), a na Nasdaq 100 93,5 pkt (+0,6 proc.).

Pod baczną obserwacją wciąż pozostają dane na temat grudniowej inflacji, które zostaną opublikowane w środę. Analitycy oczekują, że tempo wzrostu cen konsumenckich przekroczy 7 proc. w skali roku. Ten odczyt może zdecydować o nastrojach inwestorów w dalszej części tygodnia.

W piątek rozpocznie się sezon wyników za czwarty kwartał 2021 roku. Jako pierwsze swoje dane finansowe ujawnią największe amerykańskie banki.

W obrotach przedrynkowych akcje takich pożyczkodawców jak Bank of America, Citigroup, JPMorgan, Goldman Sachs i Morgan Stanley drożały w przedziale od 0,4 do 0,6 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane