Czytasz dzięki

Kontrakty sugerują powrót wzrostów na Wall Street

opublikowano: 20-05-2020, 13:53

Zwyżkuje wycena kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd. Zmiany są dosyć spore i sięgają okolic 1 proc.

Około godziny 13:45 polskiego czasu futures na indeks DJ IA rosły o 1,05 proc. Kontrakty na wskaźnik S&P500 drożały o 1,02 proc. zaś na Nasdaq o 0,97 proc.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

 Ponownie odżyły nadzieje związane z odmrażaniem kolejnych części amerykańskiej gospodarki i wychodzeniem z kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Inwestorzy liczą też na większa liczbę bodźców ze strony rządów i banków centralnych dla sektorów znajdujących się w trudnej sytuacji.

Wczoraj sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin i przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedzieli, że rząd i bank centralny rozważają dodatkowe środki w celu zapewnienia odpowiedniego wsparcia najbardziej dotkniętym obszarom gospodarki. To przez większą część sesji stymulowało inwestorów do podbijania wycen.

Niestety rynek akcji w USA gwałtownie spadł w ostatniej godzinie wtorkowej sesji po tym, jak jeden z raportów wzbudził wątpliwości co do ostatnich wyników wstępnych badań szczepionki przeciwko koronawirusowi produkowanej przez firmę Moderna.

W przedsesyjnym handlu mocno drożeją udziały Lowe’s Cos, sieci specjalizującej się w wykańczaniu wnętrz i materiałach budowlanych. Zwyżka, sięgająca ponad 8 proc.,  jest następstwem prezentacji lepszych niż oczekiwano wyników kwartalnych 

Drożeją też akcje przedstawicieli tzw. grupy FAANG, Facebook, Amazon, Apple, Netflix i Google (Alphabet). Zainteresowanie wśród inwestorów cieszą się też papiery największych banków z Bank of America, Citigroup i JPMorgan Chase na czele.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane