Kontrakty sygnalizują mieszane nastroje

opublikowano: 12-11-2020, 14:04

Kontrakty na główne indeksy amerykańskich rynków akcji pokazują, że podobnie jak w środę popytu można oczekiwać głównie na rynku spółek technologicznych.

Na około dwie godziny przed rozpoczęciem sesji kontrakt na średnią Dow Jones spadał o 0,7 proc., na S&P500; tracił 0,4 proc., a na Nasdaq rósł o 0,2 proc.

Nastroje inwestorów psują doniesienia o utrzymywaniu się ósmy dzień z rzędu powyżej 100 tys. liczby nowych zakażeń COVID-19 w USA. Optymizm z początku tygodnia, wywołany doniesieniami o szczepionce Pfizera, wygasł pod wpływem refleksji, że do jej ewentualnego zastosowania upłynie jeszcze dużo czasu. Dlatego inwestorzy wracają do spółek, które korzystają z ograniczeń wprowadzonych z powodu pandemii. W handlu przedsesyjnym drożeją m.in. Apple, Microsoft i Amazon. Jednocześnie tanieją papiery największych „ofiar” pandemii: linii lotniczych, m.in. American Airlines oraz spółek z sektora turystyczno-wypoczynkowego, m.in. Royal Caribbean Cruises.

Przed sesją pojawią się jeszcze dane o tzw. nowych bezrobotnych. Rynek stawia na spadek ich liczby do 735 tys. Podane zostaną dane o inflacji w październiku. Oczekiwany jest wzrost cen o 0,1 proc. w porównaniu z wrześniem i o 1,3 proc. w ujęciu rocznym.

Indeks dolara zmienia się minimalnie. Złoto drożeje o 0,4 proc. do 1869,70 USD. Ropa WTI tanieje o 0,4 proc. do 41,28 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane