Kontrakty zapowiadają spadki cen akcji w USA

opublikowano: 17-09-2020, 13:56

Rozczarowanie inwestorów Fed utrzymuje się. Kontrakty zapowiadają, że podaż będzie rządzić przynajmniej na początku czwartkowej sesji.

Brak jednoznacznie gołębiego sygnału z Fed w środę popsuł nastroje inwestorów. Widać było to w końcówce wczorajszej seji i widać to po zachowaniu kontraktów przed czwartkową. Na mniej niż dwie godziny przed rozpoczęciem sesji kontrakt na Dow Jones traci 0,8 proc., na S&P500 spada o 1,1 proc., a na Nasdaq 100 idzie w dół aż o 1,65 proc. Nastroje może jeszcze zmienić raport o „nowych bezrobotnych”. Rynek nie oczekuje dużej zmiany ich liczby, ale stawia, że tych, którzy już pobierają zasiłek będzie nadal ok. 13 mln. Akcje Snowflake, dostawcy oprogramowania, który w środę zdrożał w debiucie na NYSE o rekordowe 111 proc., tanieją w handlu przedsesyjnym o prawie 3 proc. O prawie 2 proc. spada cena akcji Apple.

Indeks dolara zmienia się minimalnie. Złoto tanieje o 0,8 proc. do 1954,20 USD. Kurs ropy WTI spadał w czwartek poniżej 40 USD, ale już odrobił część strat i rośnie o 0,1 proc. do 40,21 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane