Konwent Marszałków województw o Euro 2012

opublikowano: 18-05-2007, 20:53

Do połowy czerwca województwa, chcące gościć drużyny uczestniczące w Euro 2012 otrzymają z PZPN dokumenty określające wymagania dotyczące pobytu zespołów piłkarskich. Taką informację przekazał uczestnikom zakończonego w piątek na Zamku Książ pod Wałbrzychem (Dolnośląskie) Konwentu Marszałków Województw RP prezes Polskiego Zwiazku Piłki Nożnej, Michał Listkiewicz.

Prezes PZPN był gościem specjalnym konwentu, rozmawiał z marszałkami o inwestycjach, które trzeba wykonać przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej.

Marszałek województwa dolnośląskiego Andrzej Łoś zaznaczył, że z Euro 2012 chcą skorzystać nie tylko miasta, w których odbędą się mecze, ale i inne ośrodki.

"Wiele miast chce gościć u siebie drużyny, które wystąpią w mistrzostwach. W rozmowach z przedstawicielami PZPN podnosiliśmy sprawę wymagań, jakie się stawia przed takimi ośrodkami. W połowie czerwca dostaniemy te warunki na piśmie. Wiadomo, że muszą się tam znaleźć m. in. trzy boiska, hotel cztero-, lub pięciogwiazdkowy, oraz odnowa biologiczna i basen." - powiedział marszałek.

Łoś dodał, że za swoimi drużynami przyjadą kibice, dlatego budowa odpowiedniej klasy hoteli i restauracji stanie się szansą rozwoju dla wielu regionów Polski.

Goszcząca w Książu wiceminister transportu Barbara Kondrat przedstawiła założenia Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko", na podstawie którego w latach 2007-2013 na infrastrukturę drogową i kolejową wydanych ma zostać 36 mld euro.

Marszałkowie zainteresowani organizacją Euro podkreślali konieczność dokonania kilku korekt. "Przede wszystkim konieczna jest budowa trasy ekspresowej S-5 z Wrocławia do Poznania, która kończyła by się przy autostradzie A4. Już teraz drogą Wrocław - Trzebnica jeździ dziennie 23 tys. aut. A w dniu meczu u nas, lub w Poznaniu będzie ich dwa razy tyle. Obecna droga tego nie wytrzyma" - podkreślił marszałek dolnośląski.

Kolejny Konwent Marszałków odbędzie się 14 i 15 czerwca we Wrocławiu. Samorządowcy skupią się wtedy przede wszystkim na Regionalnych Programach Operacyjnych, oraz na projekcie ustawy o restrukturyzacji PKP. Chodzi o przekazanie samorządom spółki PKP Przewozy Regionalne. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Konwent Marszałków województw o Euro 2012