Kopalnia Sośnica chce sprzedać hotel

Kajetan Sroka
opublikowano: 10-10-2001, 00:00

Kopalnia Sośnica chce sprzedać hotel

Kopalnia Węgla Kamiennego Sośnica, wchodząca w skład Gliwickiej Spółki Węglowej, ogłosiła przetarg na sprzedaż nieruchomości, na terenie której zlokalizowany jest budynek byłego hotelu robotniczego. Znajduje się ona przy ul. Żeromskiego w Gliwicach-Sośnicy. To już drugi przetarg dotyczący tego obiektu. Poprzedni nie został rozstrzygnięty z braku ofert.

— Powierzchnia terenu, na którym położony jest hotel, wynosi ponad 5,2 tys. mkw., natomiast powierzchnia użytkowa budynku to ponad 1,7 tys. mkw. — mówi Gabriela Stępniak z działu uwłaszczeń i restrukturyzacji KWK Sośnica.

Obiekt był wcześniej przygotowywany do adaptacji na cele mieszkaniowe. Cena wywoławcza została ustalona na ponad 792 tys. zł. W pierwszym przetargu wynosiła ona prawie 1,2 mln zł. Rozstrzygnięcie przetargu zaplanowano na 18 października 2001 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kajetan Sroka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kopalnia Sośnica chce sprzedać hotel