Kopex drąży w Indonezji

KSA
opublikowano: 05-08-2010, 00:00

Grupa pracuje przy pierwszej głębinowej kopalni węgla w Indonezji. Liczy na rozszerzenie umowy.

Grupa pracuje przy pierwszej głębinowej kopalni węgla w Indonezji. Liczy na rozszerzenie umowy.

Działająca w Dżakarcie spółka Kopex Mining Contractors, której udziałowcem jest giełdowy Kopex oraz inna jego spółka z grupy — Kopex-Przedsiębiorstwo Budowy Szybów, buduje pierwszą w Indonezji głębinową kopalnię węgla. Zakład Indominco należący do koncernu Banpu powstaje w miejscu, gdzie wcześniej wydobywano surowiec metodą odkrywkową.

— Jesteśmy pierwszym w Indonezji wykonawcą kopalni głębinowej węgla i sami z powodzeniem rozwiązujemy wszystkie problemy dotyczące realizacji tak dużego projektu inwestycyjnego. To wielka sprawa — podkreśla cytowany w komunikacie spółki Marian Kostempski, prezes Kopeksu.

Pierwszy etap inwestycji obejmował wykonanie wyrobisk górniczych i pilotażowe wydobycie węgla metodą filarowo-komorową, która wcześniej nie była stosowana w Indonezji. Jak informuje spółka — zakończył się sukcesem. Indominco musi teraz wybrać system eksploatacji węgla. Pozwoli to rozpocząć kolejne etapy inwestycji — m.in. rozbudowę kopalni. Indominco docelowo zamierza wydobywać tam 1-1,5 mln ton węgla rocznie.

Kopex szacował wartość pierwszego etapu indonezyjskiego kontraktu na 11,5 mln USD.

— Liczymy na dalszy rozwój współpracy z indonezyjskim partnerem i rozszerzenie zakresu umowy — informuje Marian Kostempski.

Nie udało nam się dowiedzieć, czy spółka może w najbliższym czasie liczyć na podobne tego typu zalecenia dla innych kontrahentów w Indonezji bądź na innych rynkach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu