Koral ma problem w Rzeszowie

WIS
opublikowano: 26-08-2010, 00:00

Firma deweloperska Wisłok Inwestycje domaga się wstrzymania produkcji w zakładzie Korala w Rzeszowie.

Firma deweloperska Wisłok Inwestycje domaga się wstrzymania produkcji w zakładzie Korala w Rzeszowie.

Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów Koral z siedzibą w Nowym Sączu, które należy do braci Józefa i Mariana Koralów, czołowy polski producent lodów, musi przełknąć gorzką pigułkę. Dziś w Rzeszowie odbędzie się konferencja prasowa zorganizowana przez firmę deweloperską Wisłok Inwestycje, która przedstawi dowody potwierdzające konieczność przynajmniej czasowego zamknięcia zakładu Korala w tym mieście. Chodzi o wyłączenie jego instalacji z amoniakiem. Powód?

— Przez firmę Koral łamane są prawo budowlane oraz przepisy o ochronie środowiska. Przedstawimy informacje i dowody potwierdzające próbę nielegalnego zwiększenia ilości substancji niebezpiecznych, co może stanowić zagrożenie dla miasta — mówi Józef Janowski, prezes firmy Wisłok Inwestycje.

Ma ona ujawnić także działania firmy Koral zmierzające do zablokowania wartej 300 mln zł inwestycji mieszkaniowej firmy Wisłok Inwestycje w sąsiedztwie rzeszowskiego zakładu.

Zdaniem Korala, nowe osiedle nie może być wybudowane w pobliżu zakładu właśnie z powodów bezpieczeństwa.

— Do 2006 r. strefy zagrożenia od wycieku amoniaku były przez Urząd Miejski respektowane. Z nieznanych nam przyczyn w odległości od 500 do 100 m od naszych zbiorników z amoniakiem usilnie, z rażącym naruszeniem prawa i świadomym narażeniem przyszłych mieszkańców na zagrożenie życia i zdrowia, usiłuje się wybudować osiedle mieszkaniowe mimo tak wielu niewykorzystanych lokalizacji na terenie miasta — komentuje Tadeusz Sum, dyrektor ds. technicznych zakładu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Koral ma problem w Rzeszowie