Czytasz dzięki

Korea Południowa obniża prognozy dotyczące PKB

ARŻ, Reuters
opublikowano: 27-08-2020, 09:37

Bank centralny Korei Południowej utrzymał w czwartek stopy procentowe na stałym poziomie. Ekonomiści drastycznie obniżyli wcześniejsze prognozy dotyczące rocznego PKB kraju, pisze Reuters.

Przedstawiciele Banku Korei stwierdzili, że PKB skurczy się w całym 2020 roku o 1,3 proc. Byłaby to najgłębsza recesja od ponad dwóch dekad. Poprzednie szacunki mówiły o spadku na poziomie 0,2 proc.

Zobacz więcej

Seul - panorama miasta

Fot. Bloomberg

Gubernator Lee Ju-yeol powiedział, że polityka pieniężna musi być „aktywnie” stosowana, jeśli kryzys się pogorszy, powtarzając, że bank centralny jest otwarty na dalsze obniżki stóp i jest skłonny rozszerzyć wykorzystywanie innych narzędzi monetarnych.

Politycy z Korei Południowej w czwartek debatują nad nowelizacją budżetu. Rząd chce zwiększyć wydatki na bodźce fiskalne. Od początku pandemii przeznaczono na ten cel  277 bln wonów (233,82 mld dolarów).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane