Koreański wiceminier obrony przyjeżdża przekonywać do T-50

opublikowano: 08-01-2009, 16:00

Wiceminister obrony Korei Południowej przyjedzie jeszcze w styczniu do Polski. Chce rozmawiać o sprzedaży szkolnych odrzutowców T-50 Golden Eagle.

Kim Jong-cheon odwiedzi nasz kraj w dniach 19-23 stycznia, twierdzi anonimowy informator koreatimes.co.kr. Ma prowadzić rozmowy w Ministerstwie Obrony na temat sprzedaży T-50.

W połowie grudnia „Dziennik” informował, iż na konferencji prasowej w Seulu prezydent Lech Kaczyński miał oświadczyć dziennikarzom, że Polska kupi koreańskie T-50. „Dziennik” dziwił się wówczas tym doniesieniom, bo z wcześniejszych nieoficjalnych informacji wynikało, że samolotami szkoleniowymi polskiego lotnictwa będą produkowane przez brytyjski BAE Systems samoloty Hawk. Kancelaria Prezydenta potwierdziła wówczas, że Lech Kaczyński na temat samolotów w Korei rozmawiał, ale nie wygłaszał żadnych wiążących deklaracji.

MD, PAP, www.koreatimes.co.kr 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane