Korekcyjne nastroje wracają na Wall Street

Kupujący akcje notowane na giełdzie nowojorskiej odpoczywają, po tym jak w piątek wskaźnik S&P500 wyszedł na nowy rekord.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Poniedziałkowa sesja na giełdzie nowojorskiej przebiega pod znakiem korekty piątkowych zwyżek. S&P500 traci jedną trzecią proc., Dow Jones utrzymuje się 0,1 proc. pod kreską, a na symbolicznym plusie utrzymuje się tylko Nasdaq. W piątek S&P500 wyszedł w cenach zamknięcia na nowy rekord, po tym jak słabe dane z rynku pracy dały nadzieję na opóźnienie podwyżek stóp Rezerwy Federalnej.

- S&P500 rośnie od pięciu tygodni, więc mógł znaleźć się w strefie wykupienia – oceniał w wypowiedzi dla Bloomberga Bruce Bittles, główny strateg inwestycyjny towarzystwa RW Baird.

Tymczasem wskaźnik cena/zysk dla spółek z indeksu S&P500 sięgnął 18,1, zbliżając się do najwyższego poziomu od czterech lat. O blisko 2 proc. zniżkują notowania Forda. Rekomendację dla spółki do „niedoważaj” obniżył bank Morgan Stanley. O ponad 2 proc. potaniały papiery Campbell Soup. Sprzedaż gotowych zup spadła w zakończonym kwartale o 8 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Korekcyjne nastroje wracają na Wall Street