Kossowski: KGHM byłby dobrym inwestorem dla PGNiG

22-04-2004, 15:03

ISB: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) widzi KGHM Polską Miedź SA w roli inwestora mniejszościowego w planowanej ofercie publicznej, powiedział prezes PGNiG Marek Kossowski na konferencji w czwartek.

„Każdy inwestor stabilny, jakim jest KGHM, byłby mile widziany, ale jest to kwestia polityki inwestycyjnej KGHM” – powiedział Kossowski, odpowiadając na pytanie, czy KGHM może kupić 5-procentowy pakiet akcji PGNiG.

Wiceprezes PGNiG Jerzy Staniewski powiedział w czwartek, że wartość spółki sięga 12 mld zł.

Kosowski mówił w wywiadzie dla agencji ISB w styczniu tego roku, że spółka planuje pozyskać do 1,5 mld zł z emisji w celu podwyższenia kapitału.

PGNiG planuje debiut publiczny na giełdach w Polsce i Londynie.

Według wcześniejszych wypowiedzi przedstawicieli MSP oferta do 34% akcji PGNiG miałaby odbyć się w czwartym kwartale tego roku. Jednak przedstawiciele spółki uważali ten termin za zbyt napięty.

MSP niedawno informowało o przesunięciu terminu składania ofert na doradztwo przy prywatyzacji PGNIG do 7 maja z wcześniej planowanego terminu 16 kwietnia. (ISB)

mw/mk/maza/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kossowski: KGHM byłby dobrym inwestorem dla PGNiG