Koty tworzą takie więzi jak psy

opublikowano: 02-10-2019, 22:00

Opiekunowie kotów z pewnością zainteresują się badaniami przeprowadzonymi na Uniwersytecie Stanowym w Oregonie (USA).

To o psach na ogół mówi się, że są mocno przywiązane do opiekunów, tymczasem okazuje się, że mające łatkę zwierzęcych indywidualistów koty tworzą taką samą więź z opiekunami jak psy. — Koty, które czują się niepewnie, będą mieć tendencję do uciekania lub chowania się, mogą też sprawiać wrażenie jakby nie zwracały uwagi na opiekuna. Przez lata uważano, że tak właśnie zachowują się wszystkie koty, ale większość z nich traktuje swoich opiekunów jak stworzenia, które gwarantują im poczucie bezpieczeństwa. Twój kot liczy na ciebie w stresujących sytuacjach — mówi Kristyn Vitale, główna autorka badań. Badanie polegało na obserwacji zachowań zwierzęcia, które spędziło wspólnie z opiekunem 2 minuty w nieprzyjaznym, nieznanym wcześniej dla niego, otoczeniu. Behawioryści badali style zachowań kotów, gdy opiekunowie ich opuszczali i po jakimś czasie wracali. Około 65 proc. z nich wykazywało takie same cechy behawioralne przywiązania do opiekuna, jakie są obserwowane u psów.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy