KPBP Budus nie rezygnuje z planów

Maria Trepińska
05-12-2000, 00:00

KPBP Budus nie rezygnuje z planów

Zarząd Katowickiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego Budus nie rezygnuje z planów wprowadzenia spółki na giełdę.

Zapowiedź tę uzyskaliśmy po tym jak w prasie pojawiły się informacje na temat udziału Katowickiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego Budus oraz Aleksandra Ćwika, prezesa Polcaru, głównego udziałowca Budusa, w tzw. aferze korupcyjnej w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach.

— Nie zamierzamy zrezygnować z naszych planów giełdowych. Jeszcze w grudniu podejmiemy decyzję w tej sprawie — potwierdza Leon Ucka, prezes Budusa.

Zdaniem prezesa Ucki, wprowadzenie firmy na giełdę da jej przede wszystkim możliwość uzyskania kapitału na dalsze inwestycje oraz dodatkowo podniesie wiarygodność spółki. Jednocześnie szef Budusa zapowiada, że wystąpi na drogę prawną, „jeśli nieprawdziwe informacje prasowe przyczynią się do utraty kontraktów handlowych przez jego firmę”.

KPBP Budus specjalizuje się w realizacji obiektów budowlanych jako generalny wykonawca.

W 1992 r. państwowego Budusa przekształcono w spółkę akcyjną. W 1995 r. 33 proc. akcji SP wniósł do II NFI, 27 proc. akcji trafiło do pozostałych NFI, pracownicy otrzymali 15 proc. akcji. W czerwcu 2000 r. II NFI sprzedał 33 proc. akcji spółce Polcar, w której udziały posiada Aleksander Ćwik.

Obecnie katowicki Polcar posiada 73,7 proc. akcji KPBP, Skarb Państwa ma 17 proc. akcji, pracownicy firmy — 9,3 proc. akcji.

Według prezesa Ucki, firma za 10 miesięcy 2000 r. wykazała przychody na poziomie 120 mln zł i zysk netto wysokości 3,1 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maria Trepińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KPBP Budus nie rezygnuje z planów