„Krach złota potwierdza giełdową hossę”

Krach na rynku złota, który w szczytowym momencie zabierał nawet 15 proc. wartości kruszcu, to zapowiedź kontynuacji hossy na giełdzie, uważa Mark Ungewitter, zarządzający Charter Trust Company.

„Wybicie indeksu S&P500 z 13 – letniego pasma wahań, potwierdzone przez długoterminowe odwrócenie tendencji w cenach złota wyrażonych w dolarze, oznaczałoby początek nowej wieloletniej hossy na rynku akcji” – napisał w komentarzu Mark Ungewitter.

Jak podkreślił, ceny złota odzwierciedlają poziom zaufania do systemu finansowego, a tymczasem zaufanie do banków, walut, rządów i samej Wall Street, jest konieczne do utrzymania długoterminowej tendencji wznoszącej na giełdzie. To właśnie dlatego notowania akcji i złota są ze sobą często odwrotnie związane.

„Pomimo ciągłego napływu niepokojących wiadomości ze świata, jest możliwe, że strukturalne problemy sektora finansowego są w dużej części za nami. Oznaką, że tak jest, byłaby dalsza siła relatywna notowań banków” – ocenił Mark Ungewitter.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu