„Kraina lodu” najbardziej dochodową animacją (WIDEO)

opublikowano: 31-03-2014, 07:29

Hit studia Disneya „Kraina lodu” został najbardziej dochodowym filmem animowanym w historii box office. Wpływy przekroczyły już poziom 1 mld USD, informuje Reuters.

Od wejścia na ekrany, które miało miejsce 27 listopada ubiegłego roku, w przeddzień weekendu ze Świętem Dziękczynienia, ze sprzedaży biletów kinowych tylko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wpłynęło do kasy studia ponad 398,4 mln USD. Zagranica dorzuciła z kolei 674 mln USD co na koniec minionego tygodnia dało łączy dochód rzędu 1,072 mld USD.

źródło: Walt Disney Pictures
źródło: Walt Disney Pictures
None
None

„Kraina lodu” to film inspirowany baśnią o Królowej Śniegu. Opowiada historię skandynawskiej księżniczki, która musi ponownie połączyć się ze swoją siostrą, królową. Ta druga ma moc  zamrażania wszystkiego co znajdzie się w jej rękach. Przypadkowo doprowadza do zniszczenia królestwa w wyniku długotrwałej zimy.

Poprzedni rekord należał do animacji „Toy Story 3 „ z 2010 r., który – zgodnie z danymi Boxofficemojo.com” – przyniósł dochód ze sprzedaży w kwocie 1,063 mld USD. Film również był dystrybuowany przez studio Walt Disney Pictures.

„Kraina lodu”, która przez ponad trzy miesiące przebywała w rankingu TOP10 amerykańskiego box office, weszła również do czołowej 10-tki najbardziej dochodowych filmów w historii kina.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane