Krakowski technopark mistrzem etatów

opublikowano: 02-07-2013, 00:00

14 firm, które w pierwszym półroczu odebrały zezwolenia na działalność w Krakowskim Parku Technologicznym (KPT), utworzą 863 etaty i utrzymają 7 tys.

14 firm, które w pierwszym półroczu odebrały zezwolenia na działalność w Krakowskim Parku Technologicznym (KPT), utworzą 863 etaty i utrzymają 7 tys. To najlepszy wynik wśród 14 specjalnych stref ekonomicznych działających w Polsce. Katowicka SSE, która zwykle prowadziła, wydała zezwolenia, w których firmy zadeklarowały 500 miejsc pracy.

Trudno jednak będzie dorównać katowickiej strefie pod względem wartości inwestycji — ponad 600 mln zł, podczas gdy w krakowskiej firmy obiecały 298 mln zł.

W lipcu KPT wyda zezwolenie w Niepołomicach, a trwają negocjacje z trzema firmami. Z końcem roku w KPT rozpocznie działalność Małopolski Park Technologii Informacyjnych. Z jego usług skorzysta około 100 firm z sektora ICT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu