Kreatywność i oryginalność zyskują na wartości

  • DI
opublikowano: 14-02-2023, 12:34
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Siłę Przyciągania od lat mam zaznaczoną w kalendarzu jako jeden z tych projektów ze świata HR-u, który jest moim absolutnym „must see”. Tym razem jednak nie byłem tylko jego biernym obserwatorem, ale także aktywnym uczestnikiem procesu obrad kapituły konkursowej, do której trafiło prawie sto zgłoszeń z firm każdej chyba wielkości i z każdego zakątka Polski. Zgłoszeń najróżniejszych, promujących dobre praktyki na rynku pracy - tych bardziej i nieco mniej wyróżniających.

ADAM MARONA sales team manager, Grupa OLX
ADAM MARONA sales team manager, Grupa OLX

Pod finalne obrady trafili najlepsi z najlepszych, a w efekcie niejednokrotnie przyszło nam żywo nadyskutować się przed wskazaniem laureata. Szczególnie wrażliwi byliśmy na punkcie efektywności działań, oryginalności i wyróżnialności zgłoszeń. Wisienką na torcie mógł być efekt „wow”, o który z biegiem lat jednak coraz już trudniej. I to tu warto zwrócić uwagę, że świadomie zrezygnowaliśmy nagrodzenia uczestników w niektórych kategoriach. Wbrew pozorom nie chodziło o kandydatury niespełniające naszych wymagań. Bardziej natomiast o to, że mieliśmy poczucie „że to wszystko już było”.

Niewątpliwie na pierwszy plan, niezależnie od wielkości firmy składającej swoją aplikację konkursową, wysuwały się projekty z obszaru, który od lat zyskiwał na popularności, a aktualnie jest już jednym z najżywiej dyskutowanych w branży. Pracodawcy działający na polskim rynku coraz chętniej angażują się w budowanie środowisk różnorodnych i wspierających akceptację, a zgłoszone projekty dotyczące właśnie Diversity & Inclusion naprawdę robiły wrażenie.

Projekty onboardingowe były tak znakomite, że ogłoszenie wyników musiało wywołać niemałą sensację, bo wskazaliśmy aż dwóch zwycięzców. Co zawsze urzeka, to podejście „liczy się pomysł a nie budżet”. Kreatywność wielokrotnie zyskiwała przewagę nad drogimi w egzekucji wdrożeniami i po raz kolejny okazało się, że często niekoniecznie kosztowna, acz błyskotliwa idea umożliwia osiągnięcie sukcesu.

W imieniu całego zespołu OLX Praca zaangażowanego w projekt Siły Przyciągania Pulsu Biznesu serdecznie gratuluję laureatom i zwycięzcom i życzę powodzenia w rekrutacjach prowadzonych w 2023 roku. Do zobaczenia w kolejnej edycji!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KOMENTARZ PARTNERA KONKURSU

Polecane