Kredyty hipoteczne ciągną banki w górę

BT
opublikowano: 25-07-2005, 00:00

Stworzyli trzeci w Polsce bank hipoteczny. Teraz są groźnymi rywalami, a w nowych barwach wyprzedzili byłego chlebodawcę.

W ubiegłym roku Zbigniew Kudaś i Łukasz Bald pracowali ramię w ramię — odpowiednio na stanowiskach wiceszefa i szefa GE Banku Mieszkaniowego (obecnie GE Money Bank). Wówczas spółka zajmowała pod względem zarówno całości portfela, jak i nowo sprzedawanych kredytów hipotecznych trzecie miejsce na rynku. Niemal dokładnie rok temu zmienili barwy. Zbigniew Kudaś został członkiem zarządu Millennium, a Łukasz Bald wiceprezesem Getin Banku. Ich zadaniem w nowych instytucjach stało się wprowadzenie tych firm do grona największych banków hipotecznych pod względem nowo sprzedawanych kredytów. I obu się to udało. W ciągu sześciu miesięcy 2005 r. zarówno Millennium, jak i Getin Bank sfinansowały inwestycje mieszkaniowe na wyższe kwoty niż ich były pracodawca — GE Money Bank. Gdy ten ostatni pożyczył klientom około 400 mln zł, to Millennium ponad 900 mln zł, a Getin — 560 mln zł.

Wejście nowych graczy do starego grona świadczy także o tym jak ostra rywalizacja rozegra się w tym segmencie — o wzmocnieniu pozycji mówią ING BSK, BRE Bank i BOŚ. I tylko pozycja liderów wydaje się niezagrożona. Bank BPH sprzedał w pierwszym półroczu kredyty za ponad 1,7 mld zł, a PKO BP za 3,5 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BT

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Prawo / Kredyty hipoteczne ciągną banki w górę