Czytasz dzięki

Królewska Poczta zwolni tysiące menedżerów

opublikowano: 25-06-2020, 09:25

Brytyjska Royal Mail zlikwiduje 2 tys. miejsc pracy związanych z zarządzaniem. Prace stracić ma około 20 proc. zatrudnionych w firmie menedżerów, donosi serwis BBC.

Restrukturyzacja zatrudnienia związana jest z programem redukcji kosztów, co ma pozwolić firmie z ponad 500-letnią tradycją wyjść na prostą po kryzysie wywołanym pandemia koronawirusa. Firma chce zaoszczędzić 500 mln GBP w ciągu kolejnych dwóch lat.

Royal Mail
Zobacz więcej

Royal Mail Bloomberg

Zreprywatyzowana spółka (w październiku 2015 r. rząd sprzedał resztówkę akcji – 13 proc.) przyznała, że nie dostosowała się wystarczająco szybko do zmieniających się jeszcze przez pandemią warunków rynkowych, w których to rośnie liczba paczek, a spada przesyłek listowych. Proces ten zdynamizował trend w trakcie lockdownu.

W oświadczeniu spółka napisała, że cięcia przede wszystkim dotyczyć będą tzw. zwane  „back-office”, w tym finanse, handel i IT. Nie będą miały natomiast wpływu na zwykłych pracowników pocztowych w tym listonoszy i doręczycieli.

Według ostatnich dostępnych informacji w 2019 r. Royal Mail miała około 192 tys. pracowników.

Firma przyjęła dwa scenariusze na nadchodzący rok. Bardziej optymistyczny zakłada 10-proc. spadek PKB w Wielkiej Brytanii, co może obniżyć dochody przedsiębiorstwa o nawet 250 mln GBP. Ten bardziej pesymistyczny bazujący na 15-proc. spadku PKB przyjmuje możliwość uszczuplenie przychodów o 600 mln GBP. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane