Królowa rezygnuje z prawdziwych futer

opublikowano: 07-11-2019, 22:00

Elżbieta II oficjalnie zrezygnowała z noszenia prawdziwych futer i zastąpi je sztucznymi — napisał amerykański portal MarketWatch, powołując się na komunikaty z pałacu Buckingham oraz doniesienia brytyjskich mediów.

Od tej pory wszystkie rodzaje ubrań z puchatymi elementami projektowane dla monarchini — w tym płaszcze, kapelusze i stroje przewidziane na tradycyjne uroczystości — będą szyte wyłącznie z materiałów imitujących zwierzęce futra. Królowa Brytyjczyków ugięła się pod coraz silniejszą międzynarodową presją organizacji broniących praw zwierząt, które uważają ubrania z futer za przejaw okrucieństwa wobec zwierząt. Ich presji ulegają też niektórzy politycy w USA.

Miesiąc temu władze Kalifornii oficjalnie zakazały sprzedaży i produkcji futer na terenie całego stanu — za złamanie zakazu sklepy i producenci mogą dostać karę 1 tys. USD. Tymczasem — dodaje portal — trendy w USA idą w zupełnie przeciwną stronę. Futra, uważane z przejaw luksusu, coraz chętniej są kupowane przez klientów na Nowym Kontynencie. Z danych Euromonitor International wynika, że w ubiegłym roku wartość rynku futer w USA była rekordowa — sięgnęła 531 mln USD.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy